Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

Výzkumníci z Alabamské univerzity v Birminghamu analyzovali údaje od téměř 1 000 dospělých účastníků, kteří během 10 měsíců úspěšně shodili nadbytečná kila. Skupina byla rozdělena do čtyř skupin – ti, kteří cvičili důsledně ráno, odpoledne, večer a ráno i večer.

Účastníci byli instruováni, aby cvičili při 60 až 70 % své maximální tepové frekvence – což je považováno za cvičení střední intenzity. Cvičení se v průběhu týdne střídalo, přičemž každé sezení zahrnovalo 30 minut fyzické aktivity.

“Naše studie ukazuje, že důsledné cvičení ve stejnou denní dobu může lidem pomoci zhubnout,” řekl Dr. Brad Schoenfeld, reduslim cena profesor na Fakultě veřejného zdraví Alabamské univerzity v Birminghamu a hlavní autor studie. “Zda cvičení v časných nebo pozdních hodinách může přinést další výhody, si zatím nejsme jisti.”

Pro většinu dospělých je nejlepší čas na cvičení hned ráno. Koneckonců, cvičením ráno začínáte den plní energie. Pokud však máte problémy s cvičením dříve během dne, podle týmu to není konec světa.

“V závislosti na vašem časovém rozvrhu se vám může podařit zařadit cvičení i na večer,” říká doktor Schoenfeld. “U lidí je často jednodušší vstát ve stejnou dobu, dát si cvičení a pak jít spát ve stejnou dobu.”

Odborníci tvrdí, že v každém okamžiku je důsledné cvičení mnohem lepší než cvičení sporadické.

“Něco na tom je, když je to nastaveno jako zvyk,” řekl Dr. David Katz, ředitel Centra pro výzkum prevence na Yaleově univerzitě, který se na studii nepodílel. “Je snazší zůstat u toho, když máte pravidelný čas.”

Pokud máte například problém s tím, abyste se hned ráno rozběhli, Dr. Katz doporučuje začít svou fitness rutinu třeba jen pětiminutovou procházkou. Pak se budete cítit bdělejší a budete schopni běžet v tepové frekvenci, kterou při cvičení potřebujete.

Studie, která byla publikována v časopise Obesity, byla založena na údajích ze dvou 12týdenních studií hubnutí, které vědci provedli. První z nich byla randomizovaná, kontrolovaná studie starších dospělých, kteří měli cvičit 40 minut denně, třikrát týdně

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *