Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

Při analýze 50 předchozích studií vědci zjistili, že ti, kteří cvičili 30 minut denně ve stejnou dobu každý den, byli úspěšnější v udržení úbytku hmotnosti než ti, kteří necvičili. (Mělo by být samozřejmé, že z tohoto pravidla existují výjimky – setrvání v kalorickém deficitu a cvičení do padnutí by pravděpodobně vedlo k úbytku hmotnosti bez ohledu na to, kdy cvičíte. Ale pokud jde o dodržování konzistentní doby cvičení, jsou zjištění jasná).

“Pokud máte fyzické hodiny, například když se ráno probudíte, může to být opravdu užitečné,” říká o zjištěních ACSM Senior Certified Exercise Physiologist a národní trenérka cvičení Erica Duffy, EdM. “Jde o to, abyste tak trochu vytěsnili nějaký jiný čas, abyste mysleli na tento cíl a nenechali se rušit jinými věcmi v domě nebo plány.”

Nejčastějším důvodem, proč se lidé vzdávají svých cílů v oblasti hubnutí, je prostě to, že se jim nechce. Cvičení v konzistentním čase vám však může dodat další elán do kroku.

Věda, reduslim dr max která za tím stojí

Existuje důvod, proč se v řadě studií ukázalo, že tato strategie zlepšuje dlouhodobé i krátkodobé hubnutí. Zaprvé, jak zjistili vědci, cvičení ve stejnou dobu může také zvýšit pravděpodobnost, že si zacvičíte, protože je snazší cvičit, když máte čas.

Tato důslednost funguje proto, že denní doba ovlivňuje váš mozek. Podle studie z roku 2019 publikované v časopise Psychopharmacology bývá naše hladina krevního tlaku a energie vyšší ráno. Tím, že cvičíte ráno – i kdybyste si udělali jen desetiminutovou procházku v parku – váš mozek dostane zprávu, že je čas vstát, nastartovat metabolismus a dát se do pohybu.

Zavolejte si Rise and Shine (Vstávejte a zářte)

Druhým důvodem, proč cvičení každý den ve stejnou dobu funguje, je to, jak na něj mozek reaguje.

Pro lepší vysvětlení se podívejme na video, které se mění se stejným rytmem, jaký hraje:

Kdybyste stáli v řadě, která se pohybuje stejnou rychlostí, u každého taktu hudby byste dokázali určit, kam se hudba ubírá. Přesně na takový rytmický vzorec reaguje náš mozek: Je efektivnější při rozpoznávání a sledování jednoho pohybu než při sledování

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *