Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

Vyplývá to ze studie provedené ve Finsku, v níž vědci zjistili, že dospělí, jejichž pravidelný čas cvičení se shoduje s jejich cirkadiánním rytmem – zpravidla kolem poledne -, mají menší pravděpodobnost, že znovu zhubnou, než ti, kteří cvičí v noci nebo na začátku dne. Cirkadiánní rytmus má samozřejmě každé tělo, ale váš denní tréninkový režim by měl být v souladu s přirozeným rytmem vašeho těla.

To proto, že načasování cvičení může ovlivnit funkci vašeho mozku, hladinu hormonů a metabolismus – tedy faktory, které hrají roli ve vaší hmotnosti. Pokud například chodíte do posilovny nebo začínáte s cvičením, snažte se cvičit hned ráno, protože ráno je metabolismus většiny lidí nejnižší. Kolem poledne se také zvyšují hormonální faktory, takže cvičení uprostřed dne vám může pomoci zabránit chutím a přejídání. Cvičení na konci dne, kdy je váš metabolismus nejvyšší, může podpořit pocit uspokojení a pomoci tělu spalovat kalorie až 14 hodin poté.

Jak zhubnout pomocí diety a cvičení

Cvičení samozřejmě neznamená jen zrychlení metabolismu; pomáhá vám také lépe jíst (a zaznamenat více “dobrých” kalorií).

“Když jste aktivnější, je pravděpodobnější, že budete jíst méně,” říká Dr. Jennifer Harrisová, autorka knihy Nová pravidla hubnutí. “Jinými slovy, jíte méně kalorií, ale také méně tuku a méně nezdravých kalorií, což je opak toho, co byste očekávali.”

Pokud například sníte 2000 kalorií denně, může vám konzumace o 100 kalorií méně pomoci zhubnout. Studie však ukazují, že vyškrtnutí těchto 100 kalorií z denního jídelníčku může také zvýšit riziko srdečních onemocnění. V případě hubnutí je tedy nejlepší jíst celkově méně kalorií, a to i z tuků. To vám pomůže vyhnout se přejídání ve dnech bez cvičení, reduslim original říká Dr. Harris.

Pokud jde o to, jak často byste měli cvičit, odborníci doporučují ne méně než třikrát týdně. Bez ohledu na to, kolik vážíte, vám zkrácení denního programu o 30 minut může pomoci zhubnout až o dvě kila, jak uvádí studie z roku 2011 v časopise American Journal of Medicine, takže zvažte všechny své závazky a zjistěte, jak do nich můžete vtěsnat nějakou náročnou fyzickou aktivitu.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *