Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

I když někteří lidé hubnou podle pravidelného rozvrhu, rozhodně to není podmínkou. “Abyste dosáhli co nejlepšího výsledku při hubnutí, stačí si stanovit čas, kdy budete cvičit,” říká profesorka medicíny na Harvardově lékařské fakultě Dr. Janet G. Taylorová, autorka knihy Indigové děti: The 9th Generation and Their Health and Well-Being, říká pro Health. Je to jediná věc, kterou děláte každý den, která je zavedená, a uvidíte výsledky.

Jak dlouho ale trvá, než úspěšně zhubnete? A jak přesně vypadá míra zdravého hubnutí?

Získejte 10 nejlepších tipů, reduslim dm jak zhubnout

Abyste se dozvěděli podrobnosti, chtěl Health zapátrat u odborníků. Zde je jejich vyjádření k vědeckým poznatkům o hubnutí a také k výhodám a nevýhodám cvičení a diety v různých obdobích.

1/

Jak dlouho trvá, než zhubnete?

Obecně lze říci, že většina lidí může očekávat úbytek alespoň 1 až 2 kg týdně. Kolik kilogramů nebo jakou rychlostí by měl člověk za týden zhubnout, však závisí na celé řadě faktorů, mezi které patří např:

počáteční hmotnosti osoby

věku osoby

velikosti porcí

úrovně aktivity a dalšího chování

Přibírání na váze bývá obtížněji kontrolovatelné než hubnutí a trvá delší dobu, než se zhubne.

“Jediný realistický způsob, jak zhubnout, je méně jíst a více se hýbat,” říká Cedric Bryant, autor knihy The Fat Loss Bible: Brycy Bryant, autor knihy Bryant Bryant, která se zabývá dietami. “Méně jezte a více se hýbejte.”

Dr. Nischal Singhal, M.D., doktor medicíny, lékař v programu integrativní medicíny UCLA, dodává, že viděl lidi hubnout za kratší dobu (asi 1 až 1,5 kg týdně), když byli velmi aktivní, ale také viděl lidi hubnout pomaleji (asi 0,5 kg týdně), když aktivní nebyli.

Pokud jde o průměrnou dobu, za kterou se zhubne, “pokud byste se skutečně podívali na údaje od průměrných lidí, kteří se snaží zhubnout pomocí diety a cvičení, dochází po šesti měsících až roce k úbytku hmotnosti asi o 7 %,” říká Dr. Singhal.

To může znít rychle,

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *