Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

“Slyšela jsem, že cvičení zlepšuje metabolismus,” říká dermatoložka Dr. Jennifer Bermanová, MD. “Ale při pravidelném cvičení – i při vyšší intenzitě – se váš metabolismus zvýší jen na krátkou dobu a pak se zase sníží.”

Problém je v tom, že váš metabolismus pracuje přesčas ještě několik hodin po cvičení, vysvětluje Bermanová.

I když pravidelné cvičení má rozhodně své výhody – včetně zlepšení celkového zdravotního stavu a snížení rizika některých onemocnění, jako je obezita a cukrovka -, k zajištění dlouhodobého úbytku hmotnosti to prostě nestačí. A to je důvod, proč samotné cvičení není odpovědí na vaše cíle v oblasti hubnutí.

Faktem je, že nejlepší dieta pro hubnutí je ta, kterou dokážete dodržovat. A ta, kterou dokážete dodržet, bude úplně jiná, než kdybyste se při hubnutí snažili spoléhat pouze na cvičení.

“Není špatné se hýbat. Není to však náhrada za výživu,” říká Dr. Stephen Sinas, redu slim MD, ošetřující lékař v Bronxu v Montefiore Medical Center. “Cvičení vám může opravdu pomoci, protože spalujete kalorie, hýbete se a cítíte se lépe, ale nemůžete jíst popcorn a točit se na běžícím pásu.”

Pokud jde o náš cvičební režim schválený odborníky na výživu, měli byste si vzít příklad z knihy této ženy.

4 cviky na spalování tuků, které jsou nejlepší v historii

Getty

Fakta

Studie publikovaná v roce 2017 v časopise International Journal of Obesity zjistila, že u skupiny žen s průměrným indexem tělesné hmotnosti (BMI) 36,8 vedlo cvičení pouhých 90 minut týdně k výraznému snížení množství tělesného tuku, a to i u těch, které necvičily pravidelně.

Podle doktora Sinase sice nemůžete očekávat, že spálíte tunu kalorií pokaždé, když zvednete činku nebo si zaběhnete k poštovní schránce, ale zde je několik zábavných způsobů, jak spálit nechtěná kila.

Kardio

Klíčem ke kardiovaskulárnímu cvičení je snaha o mírnou, nepřetržitou úroveň námahy. Jak říká Dr. Sinas, nejlepší cvičení pro hubnutí je to, u kterého vydržíte.

Nemusíte však nosit cvičební úbor do posilovny.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *