Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

Nedávná studie publikovaná v časopise Sleep Medicine zjistila, že starší dospělí, kteří mají lepší kontrolu nad tím, kdy spí, zlepšují kvalitu svého života a také lépe spí. “Poruchy spánku, jako je například ponocování, narušují spánkový režim,” napsal výzkumník Greg Diamond v tiskové zprávě. “Proto může studium toho, jak spánek zlepšuje kognitivní a fyzické zdraví, pomoci zdravému stárnutí.”

Jak zhubnout 10 kilo za 10 dní Dietní plán The Biggest Loser je, jak se dalo očekávat, plný chutného jídla. Pokud se však nebudete držet jeho pokynů, redu slim může to mít vážné vedlejší účinky. Čtěte více

“Některé výzkumy ukazují, že důsledné cvičení v určitou denní dobu nejen zlepšuje kvalitu spánku, ale může také pomoci zlepšit schopnost těla ‘rozhodnout se, kdy se dobře vyspat’, ” uvedla hlavní autorka studie Heidi Brownová z University of Missouri. A to může být právě jeden z lepších způsobů, jak zhubnout.

Pokud cvičíte brzy ráno, říká se tomu “chronotyp” a právě tato vlastnost přivedla vědce na myšlenku současné studie. Chronotypy se dělí na ranní nebo noční podle toho, kdy obvykle chodí spát a kdy ráno vstávají. Pokud jste například ranní člověk, cvičení brzy znamená, že cvičíte, když jste na nohou. “Domníváme se, že naše schopnost cvičit v určitou denní dobu může být důležitou strategií, která lidem pomůže [udržet si] hubnutí,” řekla.

Jak tedy tuto strategii denní doby provádět? To byla otázka, na kterou chtěli výzkumníci odpovědět. Pro účely studie vědci nabrali více než 1 300 dospělých ve věku 20, 30, 40 a 50 let, sledovali jejich pohybové návyky a ptali se účastníků, jak často cvičí ráno, v poledne, odpoledne a večer. Lidé, kteří byli považováni za ranní typy, cvičili pravidelněji ráno a lidé, kteří byli považováni za večerní typy, cvičili pravidelněji večer.

A u účastníků, kteří cvičili večer, studie zjistila, že cvičení dříve večer vedlo k lepší kvalitě spánku a delší době spánku. I když jsou tato data vzrušující, je na ně ještě brzy, řekl Brown. Je zapotřebí dalšího výzkumu, abychom zjistili, zda se jedná o skutečnou korelaci.

Věda o hubnutí (a proč na ní záleží)

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *