Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

“Jedním z hlavních důvodů, proč tolik lidí selhává ve svém úsilí o dodržování diety, je to, že si nedokážou uspořádat svůj každodenní život tak, aby jim to pomohlo udržet zdravou stravu po celý den,” uvedla hlavní autorka studie, doktorka Jillian S. Steeleová, která je spoluautorkou studie spolu s doktorkou Meredith L. Delaneyovou, neuroložkou z Kentucké univerzity v Lexingtonu.

“Když snídáte a obědváte podle pravidelného rozvrhu, je pravděpodobnější, že si v době těchto jídel budete vybírat zdravější potraviny,” uvedla Dr. Delaneyová v telefonickém rozhovoru pro Health. Dodala, že je také důležité začít v tuto dobu cvičit a vydržet u toho.

Když si vyberete čas na cvičení, vyberete si také čas na důsledné cvičení. To znamená neplánovat si týdenní cvičení každý týden ve stejnou dobu a místo toho si ho flexibilně zařadit. Za tímto účelem vědci zjistili, že cvičení ráno nebo pozdě večer, redu slim ale ne v sedm hodin ráno, bylo spojeno s lepšími výsledky u lidí, kteří v předchozí studii zhubli.

(Přečtěte si více o tom, kde a kdy cvičit.)

Další informace o studii naleznete na stránkách Obesity Society.

Cvičení v 7 hodin ráno je docela dobrá doba na cvičení. Stejně tak v poledne. Cvičení večer je však problematické, protože v tuto dobu je většina lidí unavená a nemá chuť cvičit.

Několik dalších tipů: Spěte více, záleží také na kvalitě spánku

Další způsob, jak uspět? Zvolte si takový čas cvičení, který vyhovuje vašemu tělu. Pracuje se vám lépe brzy ráno nebo později večer?

Pokud jste například typ člověka, který nejlépe cvičí v deset hodin dopoledne, měli byste to udělat. Nebo pokud nejlépe pracujete ve čtyři hodiny odpoledne, měli byste cvičit právě tehdy.

“Je důležité najít si čas, který vám vyhovuje a který odpovídá vašemu životnímu stylu,” řekl doktor Delaney.

Dodala, že kromě cvičení je nejdůležitější kvalita spánku. “Kvalita spánku je jedním z hlavních faktorů, které přispívají k úspěšnému hubnutí a udržení těchto úbytků,” řekla.

Jak zjistit ideální dobu spánku

Za prvé, vaše ideální doba spánku bude jiná než u někoho jiného.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *