Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

“Lidé, kteří cvičí každý den ve stejnou dobu, mají vyšší úspěšnost při hubnutí,” říká doktor Max Kirsch, odborník na výzkum v Centru pro výzkum zdraví společnosti Kaiser Permanente a odborný asistent klinické medicíny a epidemiologie a veřejného zdraví na Kalifornské univerzitě v San Diegu.

Předchozí studie ukázaly, že méně jíst nebo se více hýbat je mnohem účinnější než jakýkoli konkrétní cvičební režim (ať už jde o běhání, jízdu na kole nebo pilates), ale zavázat se k určitému času cvičení vám umožní být ve svém úsilí důslednější.

Závěry studie není těžké pochopit: Pokud děláte každý den to samé, po nějaké době vás to přestane bavit. Ale o to právě jde.

Navíc, říká Kirsch, pokud si dáváte pozor na to, kolik toho sníte, nemusíte se starat o to, zda stále přijímáte dostatek kalorií, abyste si udrželi zdravou váhu. Pokud chcete, můžete začít tím, že budete jíst méně, a pak přejít ke cvičení.

“Cvičení se nebojte, ale na začátku byste si měli cvičení usnadnit,” říká Kirsch. “V posledním desetiletí nebo dvou jsme si vedli velmi dobře, když jsme lidi drželi v sedě.”

To je způsobeno fenoménem zvaným biologický rytmus založený na čase. Podobně jako se děti se spánkovým režimem pomaleji mění v teenagery, mají lidé s cirkadiánním rytmem přirozený vzorec, který ovlivňuje, kdy jsou nejaktivnější.

Cvičte, když se cítíte plní energie, ne když vám tělo přirozeně říká, že se máte hýbat.

Pravidelné cvičení se stalo mnohem populárnějším, ale nechcete se zaseknout na cvičení v 18 hodin, kdy se většina lidí začíná cítit unavená, redu slim říká doktor Tim Church, odborný asistent kineziologie na univerzitě ve Waterloo v Kanadě. Church říká, že je lepší cvičit během dne, kdy se cítíte více nabití energií.

“Je důležité naplánovat si cvičení tak, aby bylo v souladu s vaším cirkadiánním rytmem,” říká.

Začněte rychlým cvičením zaměřeným na výsledky

Pokud již pravidelně necvičíte nebo nemáte zdravotní důvod s cvičením začít, Church říká, že není dobrý nápad zapojit se do fitness programu, který zaručuje úbytek hmotnosti.

“Chceme lidi povzbuzovat, aby dělali to, co je baví a co dělají přirozeně,” říká Church. “Lidé by měli běhat, plavat a chodit – to je to, co se

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *