Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

Tedy pokud dodržujete stejný čas každý den. I když výsledky studie nebyly nijak převratné, vědci zjistili, že jedinci, kteří cvičili každý den ve stejnou dobu, si udrželi větší váhu než ti, kteří cvičili v jinou dobu, a proč?

Stejně jako hodinový rozvrh dostává váš metabolismus a přijímaná potrava signály z pravidelného režimu. To zase nastavuje základní linii pro vaši hmotnost, váš pokrok v hubnutí, a když začnete hubnout, vaši schopnost udržet si úbytek hmotnosti.

Navíc je méně pravděpodobné, že se budete přejídat nebo přejídat, pokud se budete neustále ládovat nezdravým jídlem nebo dezertem těsně před večeří.

Chcete-li zjistit, která denní doba je pro vás ta nejvhodnější pro cvičení, čtěte dál.

Nehubnete ze správných důvodů

Pokud si nejste jisti, zda vám cvičení pomáhá spalovat tuky a hubnout, nejspíš se řídí běžnou mylnou představou: že hubnete jen proto, abyste si zlepšili vzhled. A to prostě není pravda.

Cvičení je sice skvělé pro dobrý vzhled a zlepšení kondice, ale studie prokázaly, že všechny tyto výhody můžete získat, aniž byste kdy vkročili do posilovny. Stačí se zkusit místo jízdy autem projít po ulici.

Podle Kristy Varadyové, reduslim dr max profesorky na katedře tělesné výchovy a sportovních věd na Connecticutské univerzitě, místo toho, abyste mysleli na čas strávený v posilovně, myslete na čas strávený cvičením, o kterém jsme se díky výzkumu dozvěděli, že spaluje více tuku.

SOUVISEJÍCÍ: Variata: 10 nejlepších způsobů, jak do svého života přidat více cvičení

To je důraz, který byste rozhodně měli mít na paměti, když chcete zhubnout nebo si udržet svou současnou váhu.

“Pohyb v našem těle je základní složkou našeho zdraví,” říká Varadyová pro Yahoo Lifestyle. “Když se jdeme co nejvíce hýbat, pravděpodobně tím dosáhneme většího energetického výdeje, který by byl v případě sezení na mnohem nižší úrovni, protože naše svaly při této činnosti spotřebovávají více energie.”

Na vašem BMI záleží více, než si myslíte

Existuje jednoduchá rovnice, která vysvětluje, proč: se snižujícím se BMI klesá riziko vzniku chronických onemocnění, jako jsou srdeční choroby, rakovina a cukrovka 2. typu. A pokud se váš BMI sníží, je pravděpodobnější, že zhubnete.

Nechte’

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *