Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

V rámci studie vědci sledovali 204 obézních dospělých, kteří se snažili zhubnout po dobu nejméně šesti měsíců. Všichni účastníci byli požádáni, aby dodržovali určitý počet kroků denně (v průměru to bylo o něco více než 10 000) a aby během dne soustavně cvičili (mohli se věnovat kardio nebo silovému tréninku).

U těch, kteří důsledně cvičili mimo určený ranní čas, došlo k lepšímu úbytku hmotnosti, zatímco u těch, kteří důsledně cvičili ve stejnou dobu, došlo k lepšímu udržení hmotnosti.

Na otázku proč, autoři studie poukázali na dvě teorie. Jednou z nich je, že udržování zavedeného cvičebního režimu může být podle autorů studie “nezbytnou strategií pro udržení hubnutí”. Druhý důvod? Může být skutečně jednodušší provádět stejný cvičební režim po celý den, než ho měnit pokaždé, když potřebujete jít na záchod.

Abyste mohli svůj plán dodržet, mělo by smysl snažit se cvičit každý den přibližně ve stejnou dobu. Pokud máte tendenci začínat a končit den přibližně v podobnou dobu, můžete udržet cvičení konzistentní po celý den. Pak můžete dbát na to, abyste cvičili v době, kdy je menší pravděpodobnost, že budete svačit nebo potřebovat na toaletu, což vám pomůže vyhnout se chutím a bezmyšlenkovitému jídlu.

Studie zjistila, že lidé, kteří cvičili v určený čas, měli v průběhu studie konzistentnější úbytek hmotnosti. Proto je důležité snažit se cvičit každý den ve stejnou dobu.

6 tipů, jak zhubnout

Nyní, když jste se dozvěděli o tom, jak vám může pomoci jeden důsledný cvičební režim, vyzkoušejte tyto tipy na hubnutí:

1. Zaměřte se na zdraví, ne na váhu.

Shutterstock

“Po programu hubnutí nebuďte posedlí čísly ani se nezblázněte ze sledování příjmu potravy,” říká doktorka Tara Gidusová, FACOG, reduslim dr max gynekoložka a autorka knihy The All-Day Energy Solution (Celodenní energetické řešení). “Snažte se zhodnotit, jak se cítíte, a zaměřte se spíše na změny životního stylu, které zlepší kvalitu života, než jen na množství zhubnutých kilogramů.”

Gidus říká, že to je obzvláště důležité, pokud hubnete kvůli snížení rizika rakoviny prsu a vaječníků.

2. Řekněte ne nezdravým svačinám.

Nejlepším způsobem, jak se “zbavit návyku na cukr”, je přestat si ho dopřávat úplně. (A ano, možná si budete muset začít přidávat.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *