Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

Ukázalo se, že pro různé lidi funguje čas různě. V nové studii se vědci zaměřili na dvě skupiny: Ti, kteří cvičili v různou dobu během dne, a ti, kteří cvičili každý den ve stejnou dobu. Obě skupiny měly zpočátku podobné výsledky, ale zhruba po 12 týdnech studie zjistila, že lidé, kteří cvičili soustavně a každý den, měli výrazně lepší úspěch při udržování úbytku hmotnosti než ti, kteří necvičili.

“Obě skupiny měly na začátku studie podobné výsledky, ale na konci 12 týdnů měli ti, kteří cvičili každý den ve stejnou dobu, lepší výsledky při udržení úbytku hmotnosti,” říká pro MensHealth.com spoluautorka studie doktorka Emily Riceová, výzkumná pracovnice Centra pro zdravé stárnutí na Lékařské fakultě Pittsburské univerzity.

Podle Riceové jsou výsledky studie v souladu s tím, co zjistily i další nedávné studie. Jedna studie z roku 2016 v časopise JAMA Internal Medicine také zjistila, že dietáři, kteří měli tendenci cvičit každý den v určitou dobu, měli tendenci být při hubnutí úspěšnější než dietáři, kteří si svou aktivitu rozdělili na celý den.

Takže teď, když víte, že pravidelný čas cvičení vám může pomoci dosáhnout a udržet si zdravou váhu, je čas se inspirovat. Zde je 20 skvělých tipů od odborníků, které vám pomohou vytěžit z cvičení maximum.

1. Správný čas?

“To opravdu záleží na každém jednotlivci,” říká doktor Jeff Volek, docent humanitních věd na Connecticutské univerzitě a autor reduslim original knihy The Art and Science of Low Carbohydrate Living. Záleží také na tom, čemu dáváte přednost a co vašemu tělu nejlépe vyhovuje.

“Pro mě je to půl sedmé ráno. Je to osvědčené, pokud jde o ranní trénink. Pro mě je to doba, kdy jsem nejvíc čilý a plný energie,” říká. Pokud však dáváte přednost cvičení po obědě, můžete zvážit i toto načasování.

“Vím, že to zní bláznivě, ale pro některé lidi je [hubnutí] během týdne snazší, protože nemají během týdne takový hlad,” říká Volek. “Pro jiné lidi to může být později ráno nebo dříve večer.”

Studie ukazuje, že lidé, kteří cvičí v tomto časovém rozmezí, mají větší tendenci úspěšněji hubnout. Odborníci tvrdí, že je to pravděpodobně proto, že čas

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *