Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

“Mnoho lidí si zvykne cvičit ráno, ale je třeba si najít denní dobu, která vám bude nejlépe vyhovovat,” říká autor studie Daniel Maurer, odborný asistent na Feinbergově lékařské fakultě Severozápadní univerzity v Chicagu.

Lidé, reduslim cena kteří v určité dny snědli buď více, nebo méně kalorií, než očekávali, měli podle něj lepší výsledky při hubnutí než lidé, kteří jedli to, co očekávali. “Rozhodně je vidět síla rozvrhu pro nastavení úspěšného chování,” říká Maurer.

Studie nakonec naznačuje, že nastavení času nebo délky cvičení každý den usnadňuje důsledné pravidelné cvičení, což zase usnadňuje udržení váhy, říká spoluautorka studie Louise M. Gardnerová z Liverpoolské univerzity v Anglii.

Hubnutí zevnitř?

Několik nedávných studií přináší další důkazy o tom, že při hubnutí mohou být důležitější faktory uvnitř než potraviny, které jíme navenek. Tyto studie se zaměřují na zdraví střev a mikrobiom, což je soubor prospěšných bakterií, které žijí v trávicím traktu.

“Zjišťujeme, že tyto organismy, které žijí v našich střevech, hrají roli v našem zdraví a hmotnosti,” říká Roseanne Bera, RD, CDN, dietoložka Cleveland Clinic’s Wellness Institute a ředitelka kliniky pro výživu a nutriční politiku.

Vztah mezi střevy a zbytkem těla je dosud málo prozkoumanou oblastí, ale tyto studie naznačují, že to, co jíte, je klíčovým faktorem, dokonce více než vaše hmotnost, pokud jde o udržení zdravého střevního mikrobiomu.

Studie publikované v posledních letech zjistily, že jak krátkodobé, tak dlouhodobé zásahy při hubnutí způsobují změny v mikrobiomu, které mohou přetrvávat i po obnovení úbytku hmotnosti, a to až dva roky poté, co se lidé vrátí ke své normální hmotnosti.

Vědci také zjistili, že lidé se zdravým střevním mikrobiomem mají podle jedné ze studií tendenci ke zdravějšímu metabolismu, lepšímu úspěchu při hubnutí a jeho udržení, méně zánětů a větší spokojenosti se životem a vztahy, a to bez ohledu na hmotnost.

Příběhy o zdravém hubnutí od skutečných lidí

Jedna z prvních studií svého druhu, která se zaměřila na vztah mezi zdravím střev a dlouhodobým hubnutím, zkoumala u mužů a žen s nadváhou nebo obezitou účinky dietních zásahů na

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *