Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

Kdy je pro vás nejlepší cvičit? Možná někdy kolem toho, reduslim dm když přijdete domů z práce, nebo před spaním? Pokud se budete řídit tímto schématem, budete mít podle studie větší šanci, že se vám podaří dodržet své fitness cíle. Na základě tohoto výsledku se zdá, že čas je skutečně něco, co je třeba brát v úvahu při rozhodování o zdravém cvičení.

Výzkumný tým vycházel ze studie publikované v roce 2017 v časopise Obesity, která zjistila, že lidé, kteří trénovali každý den ve stejnou dobu, si udržovali váhu lépe než ti, kteří trénovali v různou dobu. Ačkoli se tato studie zaměřila pouze na 12 osob po dobu jednoho měsíce, vědci se domnívají, že lze předpokládat, že podobná studie by mohla být provedena na stovkách nebo dokonce tisících účastníků.

Tyto výsledky ukazují, že něco tak jednoduchého, jako je každodenní dodržování určitého časového úseku, může mít pozitivní dopad na vaši kondici. A co je na tom nejlepší? Tento čas si můžete nastavit jako připomínku v telefonu nebo v kalendáři, takže se nemusíte bát, že byste na něj zapomněli nebo se nechali vyrušit.

“Vaše tělo se naučilo reagovat na časové pokyny,” řekl doktor Thomas Seyfer, odborný asistent pediatrie na lékařské fakultě Stanfordovy univerzity a hlavní autor studie. “Pokud cvičíte každý den ve stejnou dobu, vaše tělo nemusí přemýšlet o tom, zda je čas začít nebo přestat cvičit. Váš mozek si prostě řekne: ‘Dobře, je čas cvičit’, a od té chvíle může převzít řízení.”

Pokud se každý den držíte určitého časového úseku, je důležité si uvědomit, že byste se neměli snažit nutit se do cvičení hned po probuzení. Je pravděpodobnější, že se budete cítit unavení, když vyběhnete z postele, abyste si zacvičili, místo abyste si na to udělali čas, dokud je venku ještě tma.

Proto Dr. Seyfer doporučuje začít ranní rutinu aktivitami, které se dají dělat hned po ránu: Dr. Seyfer říká, že nejjednodušší, co můžete udělat pro správný začátek dne, je pět minut rychlé chůze, pak se protáhnout, osprchovat a možná si i pustit dobrou hudbu.

Jaký je váš nejlepší pohybový návyk? Dejte nám vědět v komentářích.

Sledujte Rom

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *