Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

Výzkumníci sledovali 97 osob s nadváhou a obezitou, které se chystaly podstoupit bariatrickou operaci, a rozdělili je do dvou skupin. První skupina měla za úkol cvičit každý den v určitou dobu, zatímco druhá skupina měla cvičit v náhodných intervalech.

V průběhu jednoho měsíce vědci zjistili, že skupina, která cvičila důsledně ve stejnou dobu, zhubla o 2,4 kg tělesného tuku více než ti, kteří cvičili náhodně.

5 způsobů, jak vyvážit dobrou stravu s dobrým cvičením

“Toto je opravdu důležitá studie, kterou by měli mít lidé na paměti, když si z cvičení dělají zvyk,” řekla serveru Healthline Dr. Janet Binkerová, profesorka výživy a fyziologie cvičení na University of Rhode Island, která ke studii napsala doprovodný článek. “Cvičební návyky bývají přes den slabé a v noci sílí. Výhody volby jediného času pro každodenní cvičení, kdy mozek není zaneprázdněn, mohou skutečně pomoci s udržením cvičebních návyků.”

Další způsoby, jak zhubnout

Podle jiné studie z roku 2018 mají jedinci, kteří pravidelně cvičí, větší tendenci vybírat si zdravá jídla a vyhýbat se nezdravým potravinám. A protože je cvičení spojeno s hubnutím a dobrým zdravotním stavem, je ještě důležitější, aby se stalo zvykem.

“Když je tělo vystaveno konzistentnímu a soustavnému vzorci fyzické aktivity, mozek hledá v prostředí vzor a učí se spojovat příjem živin a potravin s pozitivními účinky,” uvedl Dr. Binker pro Healthline. “Mozek se učí používat tento mechanismus odměny, aby nám usnadnil být úspěšní v našem úsilí.”

Chcete nakopnout své hubnutí? Zkuste tohle!

Tipy pro příznivce fitness

Pokud jste zastánci cvičení, reduslim dm možná už víte, že výzkumy soustavně ukazují, že cvičení je životně důležité pro vaše fyzické i duševní zdraví. Proto vás asi nepřekvapí, že silný návyk na cvičení může mít velký vliv na vaše hubnutí – pokud ho budete provádět ve správnou dobu.

Proto je tak důležité vybrat si čas pro cvičení – ale dělat to ve správnou dobu, ne příliš brzy nebo příliš pozdě během dne, říká Binker.

Podle studie Obesity mají lidé, kteří pravidelně cvičí, tendenci cvičit dříve během dne a cvičit později v noci. Není pravděpodobné, že by

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *