Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

Výzkumníci zařadili 220 účastníků s nadváhou a obezitou, kteří již cvičili alespoň 150 minut týdně, do jedné ze tří skupin: Ti, kteří cvičili soustavně po celý den pět dní v týdnu, ti, kteří cvičili soustavně po celý den tři dny v týdnu, nebo ti, kteří cvičili jen jeden den v týdnu. Po dobu 12 týdnů byli účastníci rozděleni do jednotlivých skupin studie podle toho, jak plánovali cvičení.

“Naše zjištění ukázala, že doba cvičení byla klíčovým modifikovatelným prediktorem udržení úbytku hmotnosti,” uvedl hlavní autor studie doktor Noah Flegel, postdoktorand na katedře věd o výživě na Wake Forest University. Jinými slovy, reduslim original lidé, kteří cvičili každý den ve stejnou denní dobu, hubli rychleji a měli větší pravděpodobnost, že si úbytek hmotnosti udrží, než ti, kteří si cvičení rozložili do celého dne.

Ačkoli existuje mnoho výzkumů, které podporují důležitost cvičení v průběhu dne, neexistují žádné důkazy o tom, že cvičení v různých dnech je vůbec účinné.

Než tedy začnete přemýšlet: “V kolik hodin budu schopen cvičit co nejdéle?” nebo “V kolik hodin se mi nejlépe spí?”, zamyslete se znovu. Doba, kdy budete cvičit a spát, pravděpodobně není ideální.

Jak zhubnout, když spíte

Spánek je pro hubnutí i udržení hmotnosti zásadní. Během spánku klesá rychlost vašeho metabolismu neboli energetický výdej. Tento “metabolický pokles” pomáhá tělu šetřit energii, abyste si mohli odpočinout a opravit svaly, tkáně a orgány.

Ve skutečnosti studie prokázaly, že lidé, kteří dodržují pravidelný spánkový režim, si udržují nebo hubnou více. Odborníci na spánek doporučují chodit spát a vstávat každý den ve stejnou dobu – to pomáhá jak s usínáním, tak s udržením spánku. Abyste však maximalizovali svůj metabolismus a schopnost těla spalovat tuky, měli byste se snažit spát přibližně osm hodin denně.

Určitě můžete hubnout i během spánku.

“Existují důkazy, které potvrzují, že lidé hubnou i během spánku,” říká doktor Neil St. John, profesor kineziologie a zdravovědy na Brockově univerzitě v Saint Catharines v Ont. V jedné studii si účastníci nasadili nositelná zařízení a byli instruováni, aby během spánku udržovali stejnou úroveň fyzické aktivity.

“V průměru účastníci ztratili asi

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *