Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

I když zrovna necvičíte, “bylo prokázáno, že každodenní fyzická aktivita střední intenzity podporuje hubnutí a zabraňuje opětovnému nárůstu hmotnosti u dospělých s rizikem obezity,” uvedla vedoucí výzkumná pracovnice Sarah LaVigneová.

LaVigneová je psycholožka a odborná asistentka na katedře kineziologie na Minnesotské univerzitě, ale spolu se svými kolegy výzkumníky, včetně kognitivní psycholožky Susan Sweatové, pracovala se vzorkem dospělých, kteří (v průměru) necvičili. Účastníky sledovali v průměru pět let a k monitorování jejich cvičení používali nositelnou technologii.

Výzkumníci zjistili, že účastníci, kteří cvičili důsledně každý den ve stejnou dobu, zhubli asi o pět kilogramů více než ti, kteří necvičili, a udrželi si zdravou váhu déle než kontrolní skupina. (Cvičení je nezbytné, ale samo o sobě nestačí, uvedl LaVigne).

[Přetištěno se svolením dr.

Tone.]

Podle Sweata tato studie podporuje myšlenku, že byste neměli cvičit v náhodnou dobu, protože někteří lidé mají tendenci držet se tréninků, které jim v danou denní dobu vyhovují. “Totéž [platí] i pro stravování,” řekla. “Pokud držíte dietu, při které máte povoleno jíst kdykoli, je pravděpodobné, že se dostanete do období přejídání a nakonec váhu opět naberete.”

Sweatová však poznamenala, že studie se nezabývala tím, proč důsledné cvičení na začátku dne tak dobře funguje, a je zapotřebí dalšího výzkumu, aby se zjistilo proč. Pokud si určíte čas aktivity a budete se ho držet, můžete si pomoci udržet stabilní váhu a případně i více zhubnout, pokud budete během cvičení jíst menší porce jídla než obvykle.

Přestože tuto myšlenku nepotvrzuje žádná solidní vědecká studie, existují výzkumy, které naznačují, že vstávání ve stejnou dobu každý den může pomoci při hubnutí. Studie publikovaná v září 2018 v časopise Appetite zjistila, že vstávání v určitou dobu může usnadnit cestu do posilovny dříve než ostatním – a může vám také pomoci dodržovat cvičební režim. A studie publikovaná v srpnu 2019 v časopise Appetite zjistila, reduslim že dodržování pravidelného jídelního režimu, jako je jídlo ve stejnou dobu každý den, vám může zajistit větší pocit sytosti.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *