Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

Jde o to, že neexistuje žádná “zázračná pilulka na hubnutí”, která by zaručeně zabrala přes noc a změnila vás v nové já. “Představa, že si prostě vezmete pilulku a všechno se vyřeší, je prostě nereálná,” říká doktor Jacob Teitelbaum, reduslim cena vedoucí oddělení obezitologie v newyorském Presbyterian-Weill Cornell Medical Center a autor bestsellerů New York Times. “Vše se musí dělat ve vzájemné shodě.”

To znamená, že pokud se probudíte se špatnou náladou, může být těžké absolvovat náročné cvičení, říká Teitelbaum. “Tady nastupuje skutečná psychologie,” říká. “Myslím, že otázka zní: ‘Jak se každý den stravujete, jak cvičíte a jak spíte?'”.

Na tuto otázku je těžší odpovědět, ale je důležitější, protože vám pomůže vytvořit udržitelnější životní styl, říká Teitelbaum. Jinými slovy, je to otázka dlouhodobého zdraví, ne krátkodobé estetiky. “Chci z dlouhodobého hlediska žít s nemocemi srdce, cukrovkou a hypertenzí – nebo chci žít s menším pasem?” ptá se Teitelbaum. Teitelbaum říká. “Pokud víte, že můžete vynaložit úsilí každý den po dobu několika měsíců, budete o sebe pečovat mnohem lépe, než když se budete cítit nuceni to dělat krátkodobě.”

Zde je několik nápadů, jak tohoto lepšího a zdravějšího životního stylu dosáhnout:

1. Začněte od základů: Spánek, spánek a ještě jednou spánek

Spánek je mocná síla. Existuje mnoho důvodů, proč tomu tak je, ale pro účely hubnutí jde především o váš metabolismus.

“Pokud je váš metabolismus dobrý, budete mít nízké riziko vzniku cukrovky,” říká Teitelbaum. “Pokud je špatný, budete mít větší riziko vzniku cukrovky.” V případě, že je špatný, je riziko vzniku cukrovky vyšší.

Studie publikovaná v lednu 2019 v časopise Diabetologia totiž zjistila, že u osob, které spí sedm až osm hodin denně, je pravděpodobnost vzniku metabolického syndromu – předchůdce cukrovky a srdečních onemocnění – o 36 % nižší než u těch, kteří spí méně než sedm hodin.

Jak si můžete dopřát více spánku?

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *