Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

“Předchozí výzkumy ukázaly, že cvičení v době jídla může podpořit pocit sytosti,” říká autorka studie Kelly Gladdenová, výzkumnice cvičení na Saint Louis University. “Chtěli jsme zjistit, zda cvičení v určitou denní dobu každý den pomáhá podpořit pocit sytosti a také udržet hubnutí.”

K ověření této teorie tým náhodně zařadil 105 lidí do jedné ze dvou skupin: Jednu skupinu, která snídala, cvičila a pak se v dopoledních hodinách procházela. Druhá skupina jedla jídlo v jinou denní dobu, cvičila a poté strávila dvě hodiny aktivně.

Po roce ti, kteří snídali a cvičili dvě hodiny denně, zhubli téměř dvakrát více než druhá skupina – a váhu si udrželi téměř dvakrát déle. Jistě, tato strategie má i své nevýhody, například možnost vyhoření, ale výsledky jsou dostatečně významné na to, aby bylo ranní cvičení prospěšné.

“Většina lidí sama od sebe neudržuje zdravý životní styl a toto je skvělý příklad toho, že trocha úsilí a důslednosti může mít na hubnutí obrovský vliv,” říká Elizabeth Wardová, certifikovaná odbornice na výživu a autorka knihy Kouzlo menopauzy.

Studie z roku 2014 publikovaná v časopise Nutrients naznačila, že večerní cvičení je při udržování úbytku hmotnosti dokonce účinnější než ranní cvičení – a že čas má význam. Lidé, kteří cvičili v 19:00, zhubli téměř dvakrát více než ti, kteří cvičili v 6:30 ráno.

Navíc metabolismus bývá s přibývajícím dnem pomalejší. V důsledku toho je podle Warda lepší spalovat kalorie ráno než večer, protože je snazší spálit více kalorií za menší časový úsek.

Doplňky stravy na hubnutí: Skvělý způsob, jak zhubnout

Dalším spolehlivým způsobem, jak urychlit hubnutí, reduslim dm je méně jíst. Studie zjistily, že ti, kteří vynechávají jídlo, mají tendenci vážit méně a hubnout efektivněji než ti, kteří drží dietu, při níž mají stále hlad. Hlad totiž usnadňuje přejídání a v důsledku toho je spojen s vyšším indexem tělesné hmotnosti (BMI).

Poučení? “Když se vyhneme jídlu pětkrát denně nebo když dovolíme, aby nám hlad diktoval příjem potravy, je mnohem pravděpodobnější, že dojde k poklesu hladiny cukru v krvi, který je často spojen s přibýváním na váze,” říká Gladden.

Přesto je snaha

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *