Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

(Getty Images)

Ve studii vědci použili “přístup založený na pokynech” ke změně načasování cvičení. Konkrétně zjistili, že lidé, kteří cvičili každý den v pevně stanovenou dobu, byli úspěšnější při udržování úbytku hmotnosti.

Výzkumníci z univerzit Notre Dame a Arizona State do studie zařadili téměř 200 dospělých osob s nadváhou a obezitou.

Polovině z nich bylo náhodně přiděleno cvičení v určitou dobu, zatímco druhá polovina byla požádána, aby cvičila podle vlastního uvážení.

Přestože byli účastníci požádáni, aby se po dobu trvání studie zdrželi jakýchkoli změn v jídle a cvičení souvisejících s hubnutím, vědci jim umožnili zachovat si obvyklé stravovací návyky.

Účastníci měli také v obou skupinách přístup ke stejné intervenci v oblasti výživy a fyzické aktivity.

Po roce autoři zjistili, že účastníci, kteří cvičili ve stanovený čas, měli tendenci cvičit v průměru více než hodinu denně, zatímco ti, kteří cvičili podle vlastního uvážení, cvičili přibližně půl hodiny.

“Budoucí studie, které testují přístup založený na pokynech s využitím přirozenějšího prostředí, mohou pomoci posílit důkazy o tom, že tento přístup je účinný,” uzavírá studie.

Výzkum má důležité důsledky pro dlouhodobé hubnutí – a také pro způsob cvičení, protože cvičení musí být trvalým návykem, nikoli nestálým.

Jedním z důvodů, reduslim cena proč mají lidé, kteří cvičí soustavně, větší úspěch při udržení úbytku hmotnosti, je to, že si jejich tělo na pravidelné cvičení zvykne.

“Obecně platí, že si časem vytvoříme rutinu,” říká Dr. Melanie Zieglerová, profesorka a ředitelka Institutu pro obezitu, diabetes a metabolismus na Indiana University.

Proto Národní institut zdraví doporučuje cvičit pravidelně každý den ve stejnou dobu nebo alespoň třikrát týdně.

“Z krátkodobého hlediska vede cvičení ve stanovenou dobu každý den ke zvýšení počtu minut cvičení a může způsobit, že se lidé budou cítit více motivováni ke cvičení,” říká Zieglerová.

Důležitou součástí úspěchu při hubnutí je však také důsledné cvičení.

“Důležité je soustavné cvičení každý týden,” říká Dr. Kate Hirschová, profesorka výživy a preventivní medicíny na Lékařské fakultě Coloradské univerzity a odborná asistentka klinické medicíny na University of Colorado Anschutz Medical Campus.

“Víme, že lidé, kteří pravidelně cvičí, obecně více hubnou,” dodává. “Také pokud cvičení

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *