Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

Pokud jde o hubnutí, jde o to, abyste se dostali k výsledku, tedy abyste přijali méně kalorií, než kolik jich vydáte, říká výzkumnice v oblasti zdravotní politiky Toni Krapfová, M.S., C.S.S.S. (Jsem velkým příznivcem toho, abyste si zvolili určitý čas a drželi se ho, takže tyto tipy jsou pro to ideální.)

Doktor Gabe Mirkin, odborný asistent klinické medicíny na NYU Langone Health, říká, že svým pacientům radí, aby cvičili každý den ve stejnou dobu, což jim usnadní vyjít ze dveří a udržet se na správné cestě. (Nevzdávejte to proto, že je to v danou chvíli těžké, říká Mirkin – jen se vám pak chce jíst k snídani víc, než byste chtěli!)

Doporučuje také najít si jednoduchou činnost, která vás bude bavit. Mirkin například uvedl, že jeho pacienti si velmi oblíbili hraní volejbalu. (Chytili jste ho v televizi? Skvělé, reduslim ale není to tak efektivní jako hrát volejbal ve skutečnosti, řekl). A samozřejmě je velmi důležité zajistit si dostatek spánku, pokud chcete spálit více kalorií, než spotřebujete.

Pokud tedy chcete z tréninku vytěžit maximum a zhubnout, “zařaďte si do něj časový úsek, abyste měli na danou aktivitu dostatek energie a překonali bariéru pocitu, že to není povinnost,” řekl Mirkin.

Ne všichni odborníci se však shodují na tom, že stačí, aby se cvičení stalo trvalou součástí vaší každodenní rutiny. Doktorka Katie Mansourová, dietoložka a mluvčí Akademie pro výživu a dietetiku, radí provádět kombinaci aktivit – ale po stejnou dobu.

“Nejde nutně o to, kolik cvičíte, ale jak dlouho to děláte,” řekla Mansourová.

Ve studii z roku 2019 v časopise The Journal of Strength and Conditioning Research totiž vědci zjistili, že za více než rok ženy s nadváhou a obézní ženy zhubly stejně, když cvičily více, ale cvičily kratší dobu po stejnou dobu.

Mansour zde upozorňuje, že pravidelné každodenní cvičení není tak snadné jako přepnout vypínač a místo toho se svalit na gauč.

“V naší kultuře je zakořeněno, že pokud chcete zhubnout, stačí přestat cvičit. [Ale to

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *