Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

Výzkumníci zkoumali údaje 86 dospělých osob s nadváhou a obezitou, které dodržovaly dietu určenou k hubnutí. Všichni tito účastníci byli požádáni, aby si zaznamenávali denní dobu cvičení a vedli si jídelní deník.

Po osmi týdnech vědci zjistili, že účastníci studie, kteří cvičili alespoň 20 minut šestkrát týdně – ale ne více – zhubli asi o 0,15 kg více než ti, kteří zůstali u cvičení šestkrát týdně. (U účastníků, kteří cvičili nejméně, nebyl zaznamenán žádný úbytek hmotnosti.)

Celkově tato studie neprokázala, že dodržování určité doby cvičení je klíčem k úspěšné redukční dietě. (Podobné studie zjistily, že cvičení obecněji může pomoci zhubnout a váhu si udržet). Ukazuje však, že je to přinejmenším jeden tip, který může být pro mnoho lidí přínosný.

“Zjistili jsme, že častější cvičení je spojeno s lepším udržením hmotnosti,” říká Antonella Tresti, odborná asistentka medicíny na Pittsburské univerzitě, která se na studii nepodílela. To dává smysl, říká Maria Guarnieriová, profesorka psychologie na univerzitě v kanadské Albertě, která studovala stravovací návyky a hubnutí.

“Vícekrát denně a souvisleji by se mělo rovnat lepšímu udržení úbytku hmotnosti,” říká.

Stačí pravidlo 4 minut

Existuje několik způsobů, jak tento tip zkombinovat s dalšími strategiemi hubnutí, říká Lisa Moskovitzová, profesorka psychologie na Georgetownské univerzitě ve Washingtonu, která se zabývá psychologií stravování.

Jednou z možností je využít pravidlo čtyř minut. Jedná se o celodenní časový úsek, během něhož můžete sníst, na co máte chuť, a přitom se vejít do denního kalorického limitu. (Po zbytek dne se snažte nesníst více než toto množství.)

Ačkoli se vedou diskuse o tom, jak dobře toto pravidlo funguje, Moskovitz říká, že tento typ stravování můžete využít i tak, že omezíte množství jídla, které sníte, aby se vešlo do kratšího okna – například mezi snídaní a obědem. To je přístup, který doporučuje svým klientům.

“Většina lidí se může snadno reduslim dr maxžet hesla ‘ano, dám si jedno ze svých [oblíbených] jídel. Ne, druhé si nedám,” říká.

Prokrastinace je nepřítel

Studie z

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *