Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

Váš metabolismus, který reguluje výdej energie a ukládání tuků, během dne kolísá v závislosti na tom, co jste snědli a jak dlouho vaše tělo potravu rozkládalo.

“Když máme hlad, náš metabolismus se začne zpomalovat,” řekl Cederquist. “Ale pokud jsme již jedli, jsme v takzvané pozitivní energetické bilanci.

“Spálíme více kalorií, než přijmeme,” dodala, “což znamená, že jsme si vytvořili zásobu energie na pozdější část dne.”

Cederquistová a její kolegové, kteří analyzovali údaje z 31 studií zahrnujících více než 33 000 lidí, zjistili, že ranní trénink zřejmě vyvolává metabolický posun, v jehož důsledku lidé ve zbytku dne častěji snižují množství kalorií.

Nejčastěji tak činili lidé, kteří snědli největší porci snídaně, zacvičili si a poté na hodinu vynechali jídlo.

“Je důležité, abychom pochopili, že někteří lidé mají ranní tělo, reduslim cena které je pro spalování kalorií nejefektivnější,” řekla.

Lidé, kteří cvičí ráno, mohou mít také biologickou výhodu oproti ostatním, kteří cvičí později během dne, dodala Cederquistová.

“Předchozí výzkumy ukázaly, že příliš pozdní cvičení v noci pravděpodobně nezlepší účinnost metabolismu,” poznamenala.

Někdy je podle Cederquistové “jedno, jestli cvičíte ráno. Cvičení ráno a pak jít ven a sedět o hodinu později je stejně účinné”.

Začínáme

Pokud jde o rozhodování, kdy cvičit, pro mnohé je nejlepším pravidlem řídit se tím, po čem se cítíte nejenergičtěji.

“Lidé mají často určité návyky, které si vypěstovali, když byli mladší,” říká Teri Gormanová, M.S., C.S.C.S., ředitelka centra zdraví a fitness na Clevelandské klinice. “Stává se mi, že mi lidé říkají: ‘No, já vstávám v šest ráno, abych si zacvičil’. To je v pořádku, ale je třeba si zvyknout takto cvičit důsledně. Možná to budete muset časem změnit, pokud bylo zvykem vstávat v 6 hodin ráno a cvičit určitý druh cvičení.”

Tento typ důslednosti je důležitý zejména u nových cvičenců, dodává Gorman.

“Přichází k nám hodně lidí, kteří se cvičení velmi bojí, a my jsme, že by měli být spíše

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *