Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

Studie zjistila, že stejně jako snídaně pomáhá i cvičení, které se provádí soustavně po celý den, zajistit, aby se hubnutí udrželo na správné cestě.

“Když máte v průběhu dne a noci konzistentní cvičení, vaše tělo nemá šanci přibrat,” říká reduslim dr max. Rebecca Friesová, psycholožka a certifikovaná specialistka na léčbu obezity na Clevelandské klinice.

V rámci studie byla skupina 627 obézních dospělých osob náhodně zařazena do programu domácího cvičení. (Pro tuto skupinu jsou podle odborníků nejúčinnější domácí programy, v nichž provádějí silový trénink a kardio cvičení).

Účastníci prováděli cvičení ráno a večer a absolvovali je v průměru 5 až 6 dní v týdnu po dobu v průměru 22 týdnů.

Během této doby tito cvičenci zhubli v průměru 13 kilogramů a udrželi si je v průměru 5 měsíců.

Kontrolní skupina 311 osob, které necvičily, také hubla, ale přibližně polovina z nich přestala po skončení studie hubnout, zjistili vědci.

Několik dalších rad: Fries říká: “Cvičení může být pro vaše tělo i duševní zdraví jednodušší.

Zkuste denně ujít kilometr a hodinu chůze. Menší doplňky k denní rutině – například začít s 30 sekundami silového tréninku nebo 30 minutami kardio cvičení – vám mohou pomoci přejít k většímu a trvalejšímu cvičení, říká Fries. (Než však začnete cvičit, ujistěte se, že vaše srdce a plíce jsou dostatečně silné, aby zvládly fyzické nároky cvičení.)

Je rychlé hubnutí bezpečné?

Může být, ale není to bez rizika.

Každý, kdo se snaží zhubnout, se může stát obětí nebezpečného stavu zvaného “stres spojený s dietou”, říká doktorka Heather Albertová, psycholožka, certifikovaná poradkyně pro behaviorální zdraví a profesorka na University of Florida’s College of Medicine v Gainesville.

Pokud vaše hubnutí není postupné a zároveň zatěžujete své tělo intenzivním cvičením, může dojít k dehydrataci, zvýšené tepové frekvenci a pocení, což může ohrozit váš imunitní systém a ohrozit vaše celkové zdraví, říká Albertová. (To může platit zejména v případě, že se snažíte zhubnout rychle.)

V takovém případě je podle odborníků důležité dbát na to, abyste pili hodně vody (alespoň osm osmihodinových

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *