Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

I když to může znamenat cvičení během polední pauzy nebo v 17:00 každý den, vědci zjistili, že lidé, kteří cvičili každý den v 7:30 nebo 7:45 – a pak pokračovali ve cvičení v tuto dobu po celý rok – měli větší šanci, že si svou váhu úspěšně udrží. Jinými slovy, využijte čas cvičení ve svůj prospěch.

Pokud již pravidelně cvičíte, může být právě první cvičení dne – před snídaní – tou nejlepší dobou pro hubnutí.

“Nejdůležitějším bodem této studie je, že v průběhu dne člověk přirozeně mění úroveň své aktivity,” říká Robin Westová, M.S., R.D., L.D., C.S.S.D., mluvčí Akademie výživy a dietetiky.

Navíc dodává, že “v době, kdy se člověk ráno probudí, může být pravděpodobnější, že vynechá cvičení”.

Pokud tedy například obvykle cvičíte ráno v 5:30, zkuste si místo cvičení v tuto dobu zacvičit v 7:30 nebo 7:45, navrhuje Westová.

“V takovém případě jste se již nastavili na úspěch,” říká West. “Jsou lidé, kteří cvičí ráno, a pak jsou ti, kteří cvičí odpoledne. Ale když cvičíte v těchto časech, opravdu si zajistíte, že si pořádně zacvičíte.”

West opět říká, že klíčem je cvičit důsledně během dne v době, kdy je největší pravděpodobnost, že se cvičebního plánu budete držet.

“Svou pracovní dobu nezměníte, ale pokud můžete během dne důsledně cvičit v 7:30 nebo 7:45, můžete ve cvičení pokračovat ve stejnou dobu,” říká West.

Studie, která prokázala cvičení a udržení hmotnosti, byla publikována v časopise Obesity a je dosud největší a nejdéle trvající studií o hubnutí, která byla provedena. Zkoumala více než 2 500 dospělých osob a sledovala je po dobu celých deseti let.

Výzkum zjistil, že lidé, reduslim dm kteří pravidelně cvičili – přibližně čtyři dny v týdnu – měli o 60 % vyšší pravděpodobnost, že si svou váhu udrží, než ti, kteří necvičili.

“Podporuje to myšlenku, že klíčem k úspěchu je důslednost.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *