Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

Výsledky: Vědci zjistili, že lidé, kteří chodili do posilovny každý den na půl hodiny ve stejnou dobu, během osmi týdnů zhubli více než ti, kteří si nezvolili určitý čas pro každodenní cvičení.

Účastníci studie nemuseli držet dietu ani počítat kalorie, reduslim aby z toho měli prospěch, ale místo toho snížili svůj celkový kalorický příjem asi o 300 kalorií, což je podobné množství kalorií, které podle našich odhadů ztratíte při solidní 30minutové procházce.

Bez ohledu na to, kdy jste se rozhodli cvičit, zde se dozvíte, jak přistupovat k cvičení v kteroukoli denní dobu, aby vám pomohlo zhubnout a udržet si váhu:

Podle odborníků začněte s cvičením mírné intenzity.

“Pokud jste ve cvičení úplní nováčci, držte se cvičení s nízkou intenzitou alespoň několik dní v týdnu,” říká Christine Bredlauová, ředitelka oddělení sportovních věd ve společnosti Northwell Health. “Cvičení s nízkou intenzitou vám pomůže vyhnout se přetrénování, a přitom spálíte stejné množství kalorií, jako kdybyste cvičili intenzivněji.”

Při cvičení s nízkou intenzitou není zapotřebí tolik koordinace jako při cvičení s vysokou intenzitou, ale stále se pohybujete více, než kdybyste odpočívali.

“Můžete udělat sérii 10 až 12 dřepů nebo 10 až 12 zdvihů lýtek,” říká Bredlau. “To by byl skvělý způsob, jak začít den, nebo to udělat jednou během intenzivnějšího cvičení později během dne.”

Bredlau říká, že cvičení střední intenzity lze provádět 20 až 30 minut a spálí se při něm nejméně 300 až 400 kalorií.

Cvičení nízké intenzity také snižuje riziko přetrénování svalů nebo zranění.

“Na začátku hubnutí chcete dát tělu čas, aby se přizpůsobilo novému životnímu stylu,” říká Bredlau. “Adaptace těla na cvičení s nízkou intenzitou netrvá dlouho, takže byste neměli mít pocit, že jste tlačeni za hranici svých možností.”

Protože při cvičení střední intenzity se spálí asi dvakrát až třikrát více kalorií než při cvičení nízké intenzity, je dobré se mu věnovat alespoň pět nebo šest dní v týdnu.

Klíčové je: Pečlivě si vyberte denní dobu.

“Studie prokázaly, že existuje cirkadiánní (denní)

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *