Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

Ve studii vědci použili údaje ze dvou průzkumů dospělých, kteří zhubli v průměru nejméně 20 kg. Během prvního průzkumu, který se uskutečnil v roce 2004, se výzkumníci účastníků ptali na počet hodin týdně, které v běžném týdnu stráví cvičením.

Při druhém průzkumu, který se uskutečnil v roce 2012, byly položeny stejné otázky a navíc jedna další: Dodržovali jste důsledně cvičební plán?

U účastníků, kteří uvedli, že dodržují důsledný cvičební plán, reduslim dr max byla menší pravděpodobnost, že ztracená kila naberou zpět – a co je důležité, že si je udrží.

“Výsledky naznačují, že dodržování důsledného cvičebního plánu může vysvětlovat udržení hmotnosti pozorované u tohoto vzorku,” napsali vědci.

V související studii publikované v loňském roce v časopise Diabetes dospělí, kteří absolvovali program hubnutí zaměřený na snížení hmotnosti a zlepšení metabolického zdraví, měli větší pravděpodobnost, že si tato zlepšení udrží, pokud se každý den věnovali alespoň 30 minutám fyzické aktivity, ve srovnání s těmi, kteří se věnovali pouhým třem minutám.

Jiné studie totiž zjistily, že ti, kteří cvičí přes den, mají tendenci hubnout úspěšněji než ti, kteří cvičí v noci. A co je zajímavé, ukázalo se, že denní doba, kdy cvičíte, má větší vliv na váš metabolismus než typ aktivity, kterou vykonáváte.

(Pokud jde o další typy cvičení, nové studie naznačují, že největší vliv na hubnutí může mít odporový trénink. Ve studii z roku 2018 publikované v časopise Journal of Strength and Conditioning Research se vědci zabývali vlivem silového a odporového tréninku na tělesnou hmotnost. Zjistili, že z těchto dvou druhů tréninku má největší účinek odporový trénink).

“V původní publikované studii jsme se zajímali o zkoumání minimální intenzity cvičení, která je nutná k ovlivnění úbytku hmotnosti,” uvedla Lindsay Georgeová, výzkumná pracovnice na Norwegian School of Sports Sciences a hlavní autorka studie z roku 2018.

“Zjistili jsme, že pro naši studijní populaci bylo nesmírně obtížné přijmout dostatečné množství kalorií k dosažení námi pozorovaných změn tělesné hmotnosti, pokud nebyla aktivní po určitou dobu během dne,” dodala Georgeová.

Ve studii Connecticutské univerzity z roku 2017 se vědci zabývali návyky téměř 7 000 dospělých ve věku od 19 do 75 let, kteří úspěšně zhubli a udrželi si ideální hmotnost.

“Údaje ukázaly, že účastníci se v průměru věnovali fyzické aktivitě asi 20 minut denně,�

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *