Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

Výzkumníci sledovali 40 dospělých s nadváhou – všichni zhubli v rámci programu na snížení hmotnosti – po dobu jednoho roku. Polovina účastníků cvičila každý den ve stejnou dobu a druhá polovina cvičila náhodně, každý den v jinou dobu.

Účastníci mohli během studie jíst, co chtěli – a výsledky? Ve skupině, která cvičila každý den ve stejnou dobu, zhublo oproti předchozímu roku 62 %, zatímco ve skupině, která cvičila náhodně, pouze 37 %. Ve skutečnosti skupina, která cvičila v určitou dobu, zhubla více než skupina, která necvičila.

Účastníci, kteří cvičili soustavně, navíc ztratili i více tělesného tuku.

Sečteno a podtrženo: Studie naznačuje, že cvičení v určitou dobu každý den vám může pomoci dodržet vaše cíle v oblasti hubnutí a shodit více tuku, než kdybyste cvičili v náhodnou dobu.

“Když lidé cvičí, můžete skutečně vidět, že metabolický proces probíhá,” říká Dr. Amanda Hallerová, certifikovaná bariatrická chirurgička ve Wyoming Bariatric Surgery Center v Cheyenne ve státě Wyo a autorka knihy “Clinical Expert Answers for Weight Loss Surgery”.

“Vaše tělo pak pociťuje menší hlad. V důsledku toho se cítíte lépe.”

V jakou dobu tedy nejčastěji pociťujete hlad?

Studie publikovaná v srpnu 2019 v časopise The Obesity Society zjistila, že v noci je pravděpodobnější, že dojde ke zvýšení hladiny cukru v krvi a následnému pocitu hladu. Pokud se tedy snažíte omezit sacharidy, může být pro vás noční jídlo náročnější, abyste se svého plánu drželi.

“Pokud máte v pozdních nočních hodinách chutě, je mnohem těžší je omezit,” říká Dr. David Katz, vedoucí katedry věd o veřejném zdraví na Rochesterské univerzitě. “Můžete se dostat z postele a dojít do kuchyně, ale pokud máte stále hlad, je těžší přestat jíst.”

Možnosti zdravého stravování

Pokud si chcete uvařit zdravé jídlo, nemusíte se obracet na oddělení mrazniček, redu slim abyste našli jídla jako lasagne nebo špagety s masovými kuličkami.

“Ve skutečnosti vidíme stále větší výběr zdravých jídel,” říká Haller.

Stále však budete chtít vařit jídla s nízkým obsahem sacharidů v určitou denní dobu, jen abyste se vyhnuli.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *