Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

“Tato studie ukazuje, že když lidé cvičí ráno, je pravděpodobnější, že si udrží úbytek hmotnosti, než když cvičí večer,” říká vedoucí výzkumná pracovnice Dr. Hester Levine z Národního institutu pro stárnutí v Bethesdě ve státě Maryland. Dodává, že u osob cvičících ráno se rovněž zvýšila hodnota dalších důležitých zdravotních faktorů, jako je například klidová tepová frekvence.

“Pravidelné cvičení je spojeno s nižším rizikem cukrovky 2. typu, srdečních onemocnění a některých typů rakoviny,” říká Levineová. “Ti, kdo cvičí ráno, mají nejvyšší šanci udržet si snížení hmotnosti.”

Tato studie vás přiměje přehodnotit své dietní návyky

Studie se zúčastnilo více než 500 dospělých (ve věku 50 až 79 let), reduslim original kteří zhubli alespoň 20 kg a udrželi si je alespoň 12 měsíců.

Účastníci studie cvičili v průměru třikrát týdně přibližně 20 minut a dodržovali čas cvičení přibližně v 7:00 a 21:00 hodin. Účastníci studie dostali krokoměry a byli požádáni, aby začali nosit jeden ráno a druhý večer.

Pro měření denního příjmu kalorií byli účastníci také požádáni, aby si vedli potravinový deník v aplikaci pro chytré telefony, která poskytuje údaje o denní fyzické aktivitě.

Pokud jste již profesionály v ranním cvičení a běžně si několikrát týdně přivstanete k běhu nebo si jdete zaběhat, můžete si při cvičení dopřát jednu nebo dvě sušenky – zjistíte, zda tím pomůžete sobě i ostatním.

Rozcvička je jen prvním krokem.

Pokud nejste zvyklí cvičit na začátku dne, budete se nejen cítit trochu ospale, ale může to mít negativní vliv i na váš trénink. To proto, že podle Dr. Carolyn Johnsonové, lékařky sportovní medicíny a silového a kondičního trenéra na Coloradské univerzitě, “když ráno vstanete z postele, vaše tělo nemělo šanci se zahřát, protáhnout a uvolnit na celý den”.

Abyste tomu předešli, doporučuje Johnson ráno před procházkou nebo tréninkem provést pětiminutové lehké protažení.

“Důležité je také protahování a strečink nejen ráno, ale po celý den,” říká Johnson. “Protahování je jednou z nejlepších věcí, které můžete udělat, pokud se později během dne budete věnovat nějaké fyzické aktivitě.”

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *