Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

V rámci studie vědci nechali účastníky každý den zaznamenávat dobu cvičení. Přestože se aktivita nikdy nezměnila, lidé, kteří cvičili hned ráno, byli úspěšnější v udržení úbytku hmotnosti než ti, kteří cvičili v jinou dobu.

“Lidé, kteří mohli cvičit hned ráno, měli větší šanci zhubnout než ti, kteří cvičili po večeři,” uvedla hlavní autorka studie Abigail Jakobsenová z Lékařské fakulty Coloradské univerzity.

Jakobsenová ve svém výzkumu zjistila, že cvičení hned ráno může skutečně pomoci zhubnout, protože cyklus spánku a bdění je v těle synchronizován s cirkadiánním rytmem, který hraje roli při hladu a chuti k jídlu. Pokud cvičíte hned ráno, kdy jste ještě relativně ospalí a nemáte takový hlad, je pravděpodobnější, že dokážete odolat nutkání na svačinu.

“Pokud jste brzy ráno vzhůru, není tak pravděpodobné, že budete mít uprostřed dopoledne adrenalin, takže můžete mít menší hlad a větší chuť cvičit,” řekla.

Pokud tedy budete cvičit každý den v určitou dobu – ideálně v době kolem vašeho obvyklého probuzení – můžete mít lepší úspěch při udržování hubnutí.

Jak ale zajistit, abyste v tuto dobu cvičili každý den?

Jakmile zjistíte, jaký čas je pro vás nejvhodnější, můžete udělat následující kroky:

Dejte se do pohybu

Stanovení času pro každodenní cvičení funguje obzvlášť dobře, reduslim dr max pokud máte určitou skupinu cviků, které provádíte důsledně. Pokud máte pravidelné ranní cvičení, zkuste ho provádět hned ráno. Pokud chodíte z práce brzy, jako to dělám já, můžete si zacvičit vždy před odchodem domů.

“Spousta lidí, kteří cvičí, je dost zaneprázdněná,” řekl Jakobsen. “Není prostě možné cvičit v každou dobu, ale pokud to dokážete v určitou dobu, mohlo by vám to pomoci lépe udržet hubnutí.”

Sama jsem jako zaneprázdněný člověk zjistila, že ve dnech, kdy jsem si nemohla dovolit luxus stanovit si čas cvičení, jsem si prostě našla příležitost, jak se do svého dne vplížit a rychle si zacvičit. Je možné, že to můžete udělat také.

Ať už máte na určitý den naplánovaný dlouhý, konkrétní trénink, nebo pokud máte trénink na cestách, klíčem je

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *