Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

“Když vědci zkoumali, jak často lidé cvičili, zjistili, že čím více cvičili v určitém období, tím lepší byl jejich úbytek hmotnosti na konci roku,” říká doktorka Kiersten Mooreová, profesorka pohybové vědy a výzkumu na Minnesotské univerzitě v Minneapolis a hlavní autorka studie. “Byli to lidé, kteří si to zvykli, cvičili důsledně ve stejnou dobu, takže obvykle cvičili před jídlem.”

Možná je to tím, že nastavení dne na cvičení v určitou dobu vám může připomenout, kdy je čas vstát z gauče a začít se hýbat, ale pozdější studie publikovaná ve stejném čísle Obesity zjistila stejný jev u lidí, jejichž cirkadiánní rytmus je narušen prací na směny, říká Moore. Říká, že zaměstnanci pracující na směny skutečně přijímali méně kalorií, když každý den v určitou dobu cvičili.

Jinými slovy, cvičení je rozhodně účinnější (a efektivnější), když je v souladu s přirozeným cyklem vašeho těla.

Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) odhaduje, že více než 60 % dospělých trpí nadváhou nebo obezitou. Pokud máte zdravou váhu, možná jste už někdy slyšeli mantru “Žádná bolest, žádný zisk”. Je to však mnohem větší mýtus, než CDC připouští.

Jak rychle zhubnout

“Lidem se stává, že mají pocit, že je to nepohodlné, a nemají čas,” říká Dr. David Katz, reduslim dm ředitel Centra pro výzkum prevence na Yaleově univerzitě. “A částečně je to způsobeno tím, že lidé nechápou, že se jedná o chronické onemocnění.”

Přesto, než se do myšlenky bezbolestného hubnutí pustíte po hlavě, je na místě upozornění. Většina lidí ho sice nerada slyší, ale studie z roku 2017 publikovaná v časopise American Journal of Preventive Medicine zjistila, že cvičení snižuje riziko úmrtí a onemocnění přibližně o třetinu. Abyste toho dosáhli, budete se však muset hodně snažit.

Přesto, protože i jen trocha pohybu denně může být pro vás prospěšná, máme pro vás několik způsobů, jak si to usnadnit.

1. Cvičení během spánku

Studie z roku 2010 publikovaná v časopise Sleep zjistila, že u lidí, kteří těsně před spaním cvičili alespoň 30 minut, došlo k většímu zlepšení v souvislosti se spánkem než u těch, kteří

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *