Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

Do studie bylo zařazeno 39 dospělých osob s nadváhou a obezitou starších 18 let, které již zaznamenaly určitý úspěch při hubnutí a během prvního roku vícerozměrného životního stylu zhubly alespoň 7 % své tělesné hmotnosti.

Prvních osm týdnů dvanáctitýdenní studie bylo cvičení účastníků sestaveno tak, aby odpovídalo cirkadiánnímu rytmu přirozeného cyklu spánek/bdění, kdy se cvičení obvykle provádí dříve během dne, aby odpovídalo přirozenému cirkadiánnímu rytmu těla.

“Účastníci byli požádáni, aby cvičili hodinu po snídani a hodinu před spaním,” vysvětlili autoři studie.

Ve druhých osmi týdnech studie byla doba cvičení změněna na dobu, která odpovídala vnitřnímu cirkadiánnímu rytmu účastníků. Po 12 týdnech studie došlo u účastníků k většímu poklesu tělesného tuku než u účastníků, kteří se účastnili původního programu, přestože cvičili každý den ve stejnou dobu.

Nakonec vědci analyzovali údaje všech účastníků. Zjistili, že u lidí, kteří cvičili v době, kdy byl cirkadiánní rytmus jejich těla v souladu s denní dobou, kdy probíhalo jejich cvičení, došlo k největšímu poklesu tělesného tuku.

“Naše zjištění naznačují, že cvičení ráno a pozdě večer, kdy je tělo zdravé a v nejlepší kondici, vede k nejpříznivějším změnám ve složení těla,” vysvětlil Dr. Ruben Ardavin, odpovídající autor článku a vedoucí vědecký pracovník Brigham and Women’s Hospital. “Toto zjištění by mohlo být důležité pro výběr nejvhodnější doby pro cvičení.”

To znamená, že v žádném případě nemusíte přestat cvičit úplně, jen změňte dobu, kdy cvičíte, ať už se jedná o lehké cvičení nebo intenzivní aktivitu, jako je posilování.

Jaká je tedy nejlepší doba na cvičení?

Je to odvěká debata: reduslim Měli byste cvičit ráno, nebo večer?

Studie přinášejí rozporuplné odpovědi, i když existuje několik trendů.

Studie z roku 2011 v časopise Nature Medicine určila, že cvičení ráno je dobré pro odbourávání tuků – ale také je obtížnější vydržet u ranního cvičení.

Studie zjistila, že u cvičících ráno je menší pravděpodobnost nadváhy a obezity, což vědci přičítají nižší frekvenci ranního cvičení v populaci.

Pokud jste ranní ptáče, možná vám bude více prospívat cvičení v pozdějších hodinách – například po večeři – ale mějte na paměti, že cvičení v pozdějších hodinách je pro vás

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *