Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

Přehled 24 studií o hubnutí z roku 2019 v časopise Obesity ukázal, že lidé, kteří důsledně cvičili mezi 8. a 10. hodinou dopoledne, zhubli v průměru nejvíce a nejdéle si udržovali svou váhu ve srovnání s lidmi, kteří cvičili v jinou denní dobu. Zjistilo se také, že odpolední cvičení bylo méně účinné a večerní cvičení ještě méně účinné. Autoři studie poznamenávají, že tato denní doba může souviset s naším přirozeným cirkadiánním rytmem, který pomáhá regulovat spánek a dokonce i chuť k jídlu.

Další denní doba pro cvičení? Zkuste cvičit v polovině odpoledne. “Tehdy totiž bývá příjem energie nejnižší,” říká Dr. Oz. “Pokud tedy budete cvičit v tuto dobu, nejenže z vás vypadne více kalorií, ale budete se cítit energičtější a budete se moci soustředit na další věci,” říká Dr. Oz. “A to opět může hrát roli při hubnutí.”

Pokud si zacvičíte na konci dne, “jste již na dně své energie a nepomáhá to vaší náladě, což může negativně ovlivnit vaši schopnost uspět v dalších oblastech života,” říká Dr. Oz.

Odpočinek a fyzická aktivita

Představte si to: O přestávce běháte po hřišti, užíváte si společnosti ostatních a dostáváte tolik potřebnou dávku čerstvého vzduchu. Místo toho, abyste seděli v koutě s pytlíkem chipsů, reduslim cena jste venku na sluníčku – a to vám pomáhá získat a udržet si zdraví.

Podle studie zveřejněné v časopise Obesity měly děti, které se během školní docházky pravidelně neúčastnily pohybových aktivit, v dospělosti větší pravděpodobnost nadváhy než děti, které se během přestávky věnovaly alespoň jedné hodině pohybových aktivit.

“Pravděpodobně jste viděli rodiče, kteří nechali své děti hrát si venku – tolik se baví a běhají a skáčou na trampolíně,” říká doktor Oz. “V podstatě si tak obnovují rovnováhu a o přestávce si zacvičí. To můžete dělat i vy sami a zároveň si užít spoustu zábavy.”

Pohyb

Jen málo věcí zatěžuje tělo tolik jako běhání, a i když se vaše tělo může cítit skvěle, když dokončíte svůj první pětikilometrový závod, pravděpodobně se brzy

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *