Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

A dvanáctitýdenní studie publikovaná v červenci 2019 v časopise Journal of the Association of Exercise and Sport Science zjistila, že účastníci, kteří cvičili každý den ve stejnou dobu, skutečně zhubli více než ti, reduslim dm kteří cvičili náhodně.

“I když cvičíte kdykoli, je užitečné cvičit každý den ve stejnou dobu,” říká hlavní autorka studie Dr. Sarah Spenceová, odbornice na fitness a wellness v Kanadě. “Je to nejen proto, že znáte rutinu, ale také proto, že je mnohem pravděpodobnější, že se vy i vaše tělo budete věnovat nějaké aktivitě každý den ve stejnou dobu, ať už jde o ranní cvičení, dojíždění do práce a z práce nebo o to, jak se procházíte po okolí.”

Jak může cvičení ve stejnou dobu jako den ovlivnit vaše hubnutí? “Může to být jednoduše tím, že máte příliš málo času na jídlo,” říká. “Pokud pravidelně cvičíte, je také méně pravděpodobné, že budete svačit nebo vynechávat jídlo. Je tedy celkem logické předpokládat, že je pravděpodobnější, že budete jíst každý den v určitou dobu, což zvyšuje pravděpodobnost úbytku hmotnosti.”

A je tu ještě jeden aspekt tohoto výzkumu: Spence říká, že stejně jako cvičení ve stejnou dobu každý den vám může pomoci udržet si váhu, může vám také pomoci zabránit tomu, abyste přibrali.

“V minulosti se mělo za to, že optimální čas na cvičení je brzy ráno,” říká. “Když se však podíváte na počet kalorií, které spálíte před polednem, kolem 11. hodiny dopoledne nebo později večer, cvičíte ve stejném časovém rozmezí, jako když jste cvičili večer.”

5 nejlepších způsobů, jak zhubnout

Jinými slovy, můžete cvičit dopoledne a v době oběda a spálit více než dost energie, abyste vyrovnali příjem potravy. To samozřejmě znamená, že byste tehdy cvičili, ale také byste nejedli.

Jaké druhy aktivit jsou tedy dobré a jaké nemají pro hubnutí smysl?

Klíčem je vybrat si cvičení, při kterém se zapotíte – a pokud chcete při cvičení zhubnout, budou to pravděpodobně vysoce intenzivní aktivity, jako je rychlá chůze, plavání nebo jízda na kole, říká Spence.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *