Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

“Když lidé cvičí každý den ve stejnou dobu, je méně pravděpodobné, že vynechají trénink,” říká doktor Josh Corman, hlavní autor studie a zástupce ředitele programu pro regulaci hmotnosti a poruchy příjmu potravy v Penningtonově biomedicínském výzkumném centru v Louisianě. “Výsledkem je lepší dodržování pravidel.”

Než se však začnete příliš těšit, je důležité si uvědomit, že studie se zaměřila na dospělé osoby s rizikem vzniku cukrovky, nikoli na obézní lidi. Ve skutečnosti měli účastníci studie v průměru jen 29 kilogramů nadváhy. To však neznamená, že se vás osobní zkušenost z výzkumu netýká. “Více než polovina účastníků, kteří zhubli, již měla zdravou váhu,” říká Corman. “A většina ostatních měla BMI (index tělesné hmotnosti, měření tělesného tuku na základě výšky a váhy) nižší než 30, takže již měli zdravou váhu.”

I když nejste ohroženi vznikem cukrovky, studie vám poskytuje určitý návod, reduslim jak si udržet motivaci ke každodennímu vstávání a cvičení.

“Studie soustavně ukazují, že pro dlouhodobý úspěch je důležité vytvořit si plán a vytvořit si návyk,” říká Corman. “Tato studie posiluje myšlenku, že pro dospělé je důležité vytvořit si cvičební plán. Z jiných výzkumů víme, že pro úspěch je důležitá tzv. self-efficacy, tedy přesvědčení lidí o jejich schopnosti něco udělat. Mít vypracovaný cvičební plán je pro lidi způsob, jak dát najevo svou osobní investici do cvičení.”

Kromě plánu je také důležité najít si denní dobu, kdy budete s největší pravděpodobností schopni cvičit, říká Corman. “Dospělí, kteří cvičili 30 minut alespoň třikrát týdně, častěji uváděli, že cvičí každý den ve stejnou dobu,” říká.

Ale to je jen část rovnice, podotýká Corman. “Fyzická aktivita je pouze jednou částí zdravého životního stylu,” dodává. “Hubnutí vyžaduje změnu stravování a zvýšení zdravého chování, jako je dodržování zdravé stravy, pravidelná fyzická aktivita a udržování zdravé hmotnosti.”

Sušenky na hubnutí

Dalším tipem na hubnutí, který je známý již řadu let, je myšlenka, že konzumace potravin

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *