Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

Je jen málo věcí, které jsou pohodlnější než krabice popcornu zakoupená v obchodě. Vhoďte pár hrstí do mísy, reduslim zapněte mikrovlnnou troubu a získáte jednu z nejsytějších svačinek, kterou můžete ve spěchu zkonzumovat.

Popcorn je sice skvělý způsob, jak se zasytit při sledování oblíbeného pořadu nebo filmu, ale když potřebujete dodržovat zdravý plán hubnutí, moc dobře vám nevydrží. Důvod? Vedlejší produkty oleje, který se používá při výrobě kukuřice – většinou polynenasycené a mononenasycené tuky – jsou spojovány s vyšším výskytem kardiovaskulárních onemocnění a potenciálně i rakoviny.

Kromě toho, že se jedná o máslovou pochoutku, má tedy olej používaný k výrobě popu mnoho dalších názvů: Olej z řepky, kukuřičný olej, olivový olej, slunečnicový olej, sójový olej, světlicový olej a rostlinný olej. Tento “rostlinný” olej je spojován se zvýšeným rizikem rakoviny, srdečních onemocnění a cukrovky.

To však nemusí být případ popcornu. Studie z roku 2017 publikovaná v časopise Nutrients naznačuje, že celozrnný popcorn, popíjený na kukuřičném oleji, může být v jídelníčku s menšími zdravotními riziky než standardní sáček tohoto křupavého sousta. (Omlouváme se za tu slovní hříčku.)

Proč? Celá zrna jsou plná fytochemikálií a antioxidantů. A tyto rostlinné sloučeniny jsou vědci stále častěji považovány za “léky” – konkrétně antioxidanty jsou spojovány s nižším výskytem srdečních onemocnění a některých typů rakoviny.

Jak jíst zdravě při redukční dietě

Ale i když nenahradíte jeden druh oleje jiným, výměna řepkového, kukuřičného nebo sójového oleje používaného k popcornu za extra panenský olivový olej by mohla vašemu zdraví skutečně prospět.

Ve studii z roku 2017 publikované v časopise International Journal of Obesity vědci zjistili, že ženy, které konzumovaly stravu s vysokým obsahem extra panenského olivového oleje, přibraly méně než ty, které konzumovaly stravu s nízkým obsahem extra panenského olivového oleje. Schopnost olivového oleje omezovat přibývání na váze může souviset také s jeho schopností stimulovat bílkovinu, která reguluje chuť k jídlu.

(VÍCE: 5 potravin, které byste měli při redukční dietě vynechat)

Olivový olej se také často používá při vaření jako tuk pro pokrmy, které nejsou tradičně na bázi oleje, jako jsou vinaigrety a hummus. Protože obsahuje tuky

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *