Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

“Údaje ukazují, že lepší způsob, jak toho dosáhnout, může být důsledné cvičení ráno,” říká Colleen Kraftová, profesorka na katedře rodinného a komunitního zdraví na Kalifornské univerzitě v San Diegu.

Podle studie se vědci ptali účastníků na jejich pohybové návyky a shromažďovali údaje o jejich hmotnosti, tělesném tuku a obvodu pasu, než je zařadili do jedné ze dvou skupin: Skupina “ranní” měla k dispozici jednu sadu závaží (kola), kterou používala pouze pět minut denně v obvyklou dobu cvičení; skupina “neranní” se snažila cvičit v libovolnou dobu bez omezení.

Osoby z ranní skupiny po osmi týdnech zhubly v průměru 2,2 kg (i když ne výrazně), zatímco osoby z neranní skupiny zhubly 1,7 kg. Lidé v ranní skupině měli také menší obvod pasu a menší hmotnost, kterou museli shodit, než dosáhli svého cíle.

Studie také zjistila, že pokud si účastníci dali záležet na ranním cvičení, měli větší pravděpodobnost, že budou cvičit důsledně po celý týden.

“Skutečnost, že ranní cvičení je spojeno s udržením kurzu a lepší adherencí, naznačuje, že je možné nastavit si pravidelný fitness režim, který si můžete skutečně naplánovat,” říká Kraft, reduslim original který se na studii nepodílel.

Ranní cvičební návyky mají i další výhody: Kraft říká, že navzdory tomu, co si možná myslíte, zařazení cvičení do denního režimu s největší pravděpodobností zvýší vaše šance, že u cvičení skutečně vydržíte. Podle studie z listopadu 2019 publikované v časopise Journal of Clinical Obesity měli lidé větší pravděpodobnost, že budou cvičit, pokud cvičili každý týden ve stejný den v týdnu. Je to proto, že psychologická souvislost mezi cvičením a zdravým jídlem “může být dostatečná k ovlivnění chování a dosažení výsledků”, říká Kraft.

Ranní cvičení se také může lépe sladit s tělesnými hodinami, říká Kim Almond, odborný asistent kineziologie a zdraví na Delawarské univerzitě a hlavní autor studie o načasování cvičení.

“Když poprvé vstanete, vaše tělo prochází procesem přípravy na den,” říká Almondová. “Dochází k aktivaci imunitního systému, což vede ke zvýšení rychlosti metabolismu.”

V době oběda se vaše tělo nachází ve stavu pomalejšího metabolismu, takže nemusí potřebovat tolik potravy k doplnění energie jako v době

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *