Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

“Tato studie zjistila, že ti, kteří dokázali důsledně dodržovat cvičení v jednu konkrétní denní dobu, hubli efektivněji než ti, kteří se snažili cvičit v různou denní dobu,” říká doktorka Jenny Radeskyová, klinická psycholožka a zakladatelka Centra pro zdraví mysli a těla na Ohio State University a Ohio State Wexner Medical Center.

Je dobře známo, že cvičení vám může pomoci kontrolovat váhu, zvýšit metabolismus a má další výhody. Když se však snažíte zhubnout, může se stát, že váš úbytek hmotnosti není tak stabilní, jak byste si přáli.

Místo toho, abyste cvičili v průběhu celého dne a pak doufali ve výsledky, můžete se zaměřit na trénink v určitou denní dobu, abyste dosáhli stejných výhod při hubnutí, říkají odborníci.

“Když jste důslednější, může to vést ke zdravějšímu chování,” říká doktorka Cynthia Rowlandová, ředitelka Centra pro zdraví a pohodu v kalifornském zdravotnickém centru Kaiser Permanente Santa Clara. “Je snadnější se rozhodovat zdravě a méně snadné se rozhodovat nezdravě.”

Studie z roku 2018 publikovaná v časopise Sports Medicine & Physical Activity totiž zjistila, že dospělí, kteří pravidelně cvičí v určitou denní dobu, zhubnou více než ti, kteří cvičí v jinou dobu. Mají také tendenci držet se určité rutiny – ať už jde o jízdu na kole v posilovně nebo cvičení s kamarádem.

Podle výzkumníků splňuje minimální doporučení pro fyzickou aktivitu méně než polovina Američanů. Někteří lidé jsou pravděpodobně fyzicky aktivní v různém množství a v různou dobu během dne.

Když se snažíte zhubnout, můžete být v pokušení cvičit jednu až tři hodiny denně a pak strávit další půl až tři hodiny na gauči sledováním televize nebo hraním videoher, říká Rowland. To však může vést k jojo efektu ve vaší hmotnosti a je těžké udržet si motivaci, když se necítíte fyzicky ani emocionálně aktivní.

Pro nejlepší hubnutí Rowland doporučuje začít s přibližně 20 minutami fyzické aktivity po většinu dní – buď v určitou denní dobu, nebo rozptýleně během dne. To vám pomůže cítit se více psychicky i fyzicky nabití energií, reduslim cena což vám může dodat sílu vůle. Poté můžete přidat na své rutině a přidat více fyzické aktivity v průběhu dne, říká.

Sledování

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *