Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

Největší pokles hmotnosti zaznamenali lidé, kteří cvičili před spaním, což naznačuje, že spíše než na čase stráveném cvičením záleží na denní době.

Studie se zúčastnilo 135 dospělých osob s nadváhou, reduslim cena u nichž všech bylo zjištěno významné zdravotní riziko, které by se dalo zmírnit, kdyby zhubli. Polovina účastníků cvičila a jedla zdravěji, zatímco druhá polovina jedla zdravěji a cvičila méně.

Výzkumníci účastníky před a po studii vážili a měřili a také sledovali jejich chování po dobu šesti měsíců.

Výsledky: Účastníci ze skupiny, která cvičila, se častěji věnovali fyzické aktivitě ve více dnech během dne i týdne. Ti, kteří cvičili večer, celkově zhubli nejvíce, v průměru o 4 kg. Ti, kteří cvičili ráno, zhubli nejméně, v průměru o 2 kg.

Když výzkumníci rozdělili výsledky podle denní doby, zjistili podobné výsledky. Odpolední cvičení mělo nejtěžší tendenci. Po celou dobu večerního cvičení zhubli cvičenci v průměru nejméně, přibližně 2 kilogramy.

Autoři studie citovali přehled všech studií o cvičení z roku 2013, který osvětluje vliv denní doby. Z jejich analýzy vyplynulo, že jedinci, kteří cvičili v době, kdy obvykle spali, měli větší pravděpodobnost, že zhubnou.

To dává smysl, protože je dobře známo, že když spíte, hormony vašeho těla jsou regulovány tak, aby vám umožnily udržet si energii a bdělost, aniž byste spalovali příliš mnoho kalorií.

Jóga posílí vaše břišní svaly

“Silový trénink zvyšuje množství svalové hmoty, kterou máte, což podporuje větší využití energie,” vysvětluje doktorka Michelle Harvieová, profesorka kineziologie na Texaské univerzitě A&M v Kingsville. Přestože jsou energetické náklady na silnější jádro těla nižší, ve skutečnosti se budete více namáhat, abyste urazili stejnou vzdálenost a zároveň unesli větší váhu.

Doporučuje se sedm až 12 opakování; pokud zvládnete více, skvěle! “Každé další opakování, které přidáte do posilovací rutiny, vám usnadní dokončení celého pohybu před zesílením odporu, což může pomoci předejít zranění,” říká Harvie.

Pokud se bojíte přidávat váhu k těžkým cvikům, můžete vyzkoušet i cviky s tělesnou váhou. “Jsou stejně účinné, protože nevyžadují žádné vybavení. Můžete si jimi také vybudovat silné svaly jádra těla!” Harv

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *