Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

Během stejného týdne chodili účastníci studie do posilovny na 45 minut denně, ale pouze třetina z nich cvičila ve stejnou dobu. Vědci zjistili, že mezi účastníky, kteří cvičili každý den ve stejnou dobu, reduslim si 81 % udrželo úbytek hmotnosti po dobu jednoho roku. A u 33 procent účastníků, kteří cvičili každý den v jinou dobu, byla o 60 procent vyšší pravděpodobnost, že zhubnutou váhu opět získají. (Jíst každý den stejné množství jídla ve stejnou dobu může také usnadnit udržení váhy, protože pravděpodobně nebudete každý den hltavě konzumovat všechna jídla najednou).

“Výsledky této studie naznačují, že trénink ve stejnou dobu každý den je důležitý pro udržení dlouhodobého hubnutí a udržení váhy,” říká hlavní autorka studie Melissa Brewerová, doktorandka v oboru výživy na Illinoiské univerzitě.

Jak zhubnout 10 kilo za 3 týdny – dieta a výživa jak zhubnout 10 kilo za 3 týdny.

Jiná studie publikovaná v roce 2019 v časopise Nutrients zjistila, že s každou další hodinou cvičení ve všední dny se o 51 % snižuje riziko přibývání na váze. Vědci zjistili, že souvislosti mezi dobou cvičení a přibýváním na váze jsou sice pozitivní, ale “poměrně slabé”.

Uléhání do postele

Podle studie zveřejněné v časopise International Journal of Behavioral Nutrition and Physical Activity je dalším způsobem, jak zhubnout, spánek.

V této studii vědci zkoumali více než 1 000 lidí, kteří se snažili zhubnout, a zjistili, že čím více se lidem dařilo chodit spát dříve a zůstávat spát déle, tím snáze se jim dařilo hubnout.

“U lidí, kteří spí déle, je menší pravděpodobnost, že budou večeřet dříve,” říká doktorka Anne Youngová, ředitelka oddělení behaviorální výživy a kontroly hmotnosti na Lékařské fakultě Newyorské univerzity. “Je u nich větší pravděpodobnost, že budou jíst v normální čas a zdravě povečeří, a pak také není tak pravděpodobné, že budou jíst pozdě v noci.”

Získejte lepší zpravodaj. Tato stránka je chráněna pomocí nástroje recaptcha

Co jíst

Jedním z nejdůležitějších faktorů dlouhodobého úspěchu při hubnutí je podle odborníků na výživu dodržování zdravého jídelníčku.

Pokud jíte podle hodin, vnitřní hodiny vašeho těla – označované také jako cirkadiánní rytmus – říkají vašemu tělu, že je čas jíst.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *