Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

“Výzkumníci se zabývali tím, zda lidé, kteří cvičili v určitou denní dobu, zhubli více než lidé, kteří cvičili v jinou dobu,” říká Jacqueline Ashová, PhD, MS, klinická psycholožka z New Yorku a autorka knihy Hubnutí založené na lásce.

Účastníci studie publikované v časopise Journal of the Academy of Nutrition and Dietetics cvičili v průměru asi tři a půl hodiny týdně, a to jak samostatně, tak ve skupinách, a cvičili v různou denní dobu.

Účastníci se účastnili 12týdenního programu hubnutí.

“Pokud cvičíte důsledně, v určitou denní dobu, můžete si dlouhodobě udržet větší část zhubnuté váhy,” říká Ash, který se na studii nepodílel. Je to proto, že váš metabolismus pracuje efektivněji ráno a jeho účinnost se s přibývajícím dnem snižuje.

Nový výzkum naznačuje, že určitá denní doba je pro spalování tuků účinnější. Je lepší cvičit ráno, reduslim cena protože v té době je váš metabolismus vyšší než večer. (Foto: Pixabay)

Pokud jste se snažili zhubnout cvičením v určitou denní dobu a přibrali jste zpět více, než jste očekávali, může to být tím, že cvičíte příliš pozdě nebo že váš cyklus spánku a bdění je příliš špatně nastaven na to, abyste při cvičení mohli snadno spalovat tuky.

Podle Ashe můžete také v jednom období využívat svaly efektivněji než v jiném, což také znamená, že můžete spalovat více tuku a vydávat méně energie.

Říká však, že je tu jedna námitka: pokud cvičíte v různých časech během dne, není jasné, zda dojde k celkovému zvýšení spalování tuků.

“Nemusíte cvičit přesně ve stejnou denní dobu po stejný počet dní v týdnu,” říká Ashová. “Je dobré, když si můžete trénink naplánovat dopředu, ale nemusí to být tak konkrétní.”

“Nejdůležitější je důslednost,” souhlasí Cheryl Healtonová, RD, která je odbornicí v oblasti stravování a výživy a mluvčí Akademie výživy a dietetiky. “I když si nemůžete dovolit luxus cvičení v určitou denní dobu, můžete si udržet.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *