Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

Výsledky ukázaly, že lidé, kteří cvičili každý týden ve stejnou dobu – například mezi pátou a sedmou hodinou ranní nebo osmou a devátou hodinou ranní – měli o 31 % nižší pravděpodobnost, že se jim zhubnutá váha vrátí, než ti, kteří cvičili každý týden v jinou dobu. Výzkumníci dokonce vyslovili teorii, že cvičením ve stejnou dobu možná podvědomě vysíláte do mozku signály, že je čas jíst, ale cvičení způsobuje, že tuto zprávu vstřebáváte jinak.

Ve studii z roku 2011 vědci zjistili, že lidé, kteří cvičili hned ráno, měli větší pravděpodobnost, že si úspěšně udrží úbytek hmotnosti, než ti, kteří cvičili večer.

Další tip: Cvičte ráno. Nejprve si však musíte vyjasnit všechny mylné představy, které o ranním cvičení máte: Ne vždy je to lepší než večerní trénink.

Výzkumníci zjistili, že lidé, kteří cvičili hned ráno, si s větší pravděpodobností úspěšně udrží úbytek hmotnosti než ti, kteří cvičili večer, ale po dvou letech nebyl pozorován žádný rozdíl.

Získejte lepší zpravodaj. Tato stránka je chráněna pomocí recaptcha

Důvody jsou nejasné, ale jedna z teorií říká, že cvičení hned ráno může být účinnější, pokud se mu věnujete na začátku své cesty za hubnutím, kdy máte ještě nejvyšší váhu a nejvyšší metabolismus, říká George F. Blackburn, výzkumník a profesor na lékařské fakultě Jihokarolínské univerzity v Kolumbii. “Jakmile zhubnete hodně, při cvičení můžete cvičit s mnohem nižší rychlostí metabolismu,” říká Blackburn.

Začít cvičit brzy ráno také zajistí, že spálíte spoustu kalorií, říká Ed Hurst, R.D., C.S.C.S., reduslim original specialista na wellness a sportovní medicínu. “Ráno jste hladovější a máte nejlepší příležitost přejít k jídlu,” říká.

Pokud je však ranní cvičení součástí vaší denní rutiny, může vám to pomoci “prosadit tento zvyk”, říká Blackmore. “Pokud ráno cvičíte důsledně, je méně pravděpodobné, že toto chování změníte,” vysvětluje.

Co když jste ranní ptáče, které nakonec cvičí v noci? “Ranní trénink vám může být stále velmi prospěšný,” říká Hurst. Jen si to musíte dát jako prioritu a dělat to.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *