Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

Účastníci studie proto po několik týdnů každý den mezi 10. a 14. hodinou soustavně cvičili. Poté byli tito účastníci rozděleni do dvou skupin: První skupina dodržovala časově omezený stravovací protokol po dobu 12 týdnů a druhá skupina pokračovala ve svém běžném režimu po dobu 12 týdnů. Po uplynutí tohoto 12týdenního období vědci změřili hmotnost každého účastníka a sledovali, zda došlo k udržení hmotnosti.

Během těchto dvou období každá skupina zhubla stejně. Ve skupině, která držela časově omezenou dietu, si však každý z účastníků udržel tyto váhové úbytky po celý rok. Tyto výsledky jsou první svého druhu a naznačují, že pokud cvičíme každý den v určitou dobu, můžeme se skutečně chránit před pozdějším opětovným nárůstem hmotnosti.

Proč to funguje: Dřívější výzkumy naznačovaly, že cvičení je jedním z nejlepších způsobů, jak pomoci našemu tělu přejít do stavu metabolického “klidu”. Tento výzkum ukazuje, že když tak činíme, reduslim cena pomáhá to našemu tělu lépe regulovat naše stravovací návyky. Nezapomeňte však, že časově omezené stravování neznamená méně cvičit. Naopak, cvičením v určitou denní dobu trénujete své tělo na lepší toleranci příjmu i spalování kalorií.

“Cvičení vyvolává v těle metabolickou reakci tím, že poskytuje mnohem efektivnější způsob, jak homeostaticky získat energii,” říká Dr. Stuart Phillips, ředitel výzkumného programu behaviorální medicíny Cooperova institutu. “Ale na rozdíl od nutkání jíst je nutkání cvičit relativně nezávislé na množství snědeného jídla.”

Z toho plyne následující: Cvičte pravidelně, ale v určitou denní dobu.

“Myslím, že je důležité si uvědomit, jak si rozvrhujeme čas v našem těle a jak je třeba přehodnotit čas v průběhu dne.” – Dr. David Ludwig

Snadné způsoby, jak zhubnout

Jak jsme již zmínili výše, klíčem k udržení zdravé hmotnosti je mít energetickou bilanci pod kontrolou.

Jaké jsou však nejjednodušší způsoby, jak toho dosáhnout? Nejjednodušším způsobem je pro většinu lidí správný výběr potravin, říká Dr. David Ludwig, profesor na Harvard T.H. Chan School of Public Health a ředitel Centra pro zdravou váhu, výživu, fyzickou aktivitu a životní prostředí.

“Myslím si, že je důležité si uvědomit, jak si rozvrhujeme jídlo.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *