Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

Když vědci z Michiganské univerzity provedli průzkum mezi více než 2 000 lidmi, kteří během posledních pěti let zhubli, zjistili, že ti, kteří cvičili každý den ve stejnou dobu, měli větší pravděpodobnost, že si své hubnutí udrží i po delší době. Proč? Vědci se domnívají, že to může mít co do činění s tělesnými hodinami, které jsou ovlivněny cyklem spánku a bdění a načasováním jídla. Například lidé, kteří cvičí hned ráno, mají po probuzení vyšší tělesnou teplotu než lidé, kteří cvičí později večer.

“Zvýšená tělesná teplota by mohla narušit jejich vnitřní tělesné hodiny a ztížit jim samoregulaci stravovacího chování,” říká Peggy Noonanová, autorka knihy What Will They Do? Jak zbytečný druhý vyvolává problémy” a bývalá autorka projevů prezidenta Reagana.

“Když ráno cvičíte, vaše zvýšená tělesná teplota by mohla vést ke zrychlení metabolismu, což by vám mohlo pomoci zhubnout,” dodává.

V závislosti na typu vaší postavy můžete mít větší sklony ke cvičení ráno nebo večer. Zpráva o obezitě z roku 2016 zveřejněná v časopise BMJ Open doporučuje zaměřit se na svůj chronotyp: Lidé, kteří jsou ranní typ (průměrně kolem páté hodiny), nemusí měnit dobu, kdy cvičí, aby zhubli. Ranní typy mají tendenci mít během svých aktivních hodin vyšší energii a metabolismus.

Pokud však patříte k večernímu typu (typicky kolem 21. hodiny), možná byste měli více dbát na to, co jíte a pijete. “Když cvičíte v noci, reduslim mohli byste být nervózní a mít nedostatek soustředění v důsledku zvýšení vnitřních tělesných hodin,” říká Noonan.

Dále je tu skutečnost, že podle studie zveřejněné v časopise Obesity mají lidé, kteří cvičí večer, menší metabolické přínosy než lidé, kteří cvičí ráno. “Možná je to proto, že váš metabolismus je zpomalený už v době, kdy jdete spát,” říká Noonan.

Dodržování zdravějšího a pravidelného času spánku je užitečným způsobem, jak zajistit, že se do postele ukládáte v nejvhodnější dobu, což vám může pomoci udržet si úbytek hmotnosti. V článku publikovaném v časopise The Journal of Nutrition se uvádí, že lidé, kteří se dostanou do pravidelnějšího režimu spánku, mají tendenci

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *