Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

Ve studii 81 dospělých s nadváhou zhublo během šesti měsíců v průměru 4,4 kg (2 %), když dodržovali denní nebo týdenní plánovaný pohybový režim, který si účastníci sami zvolili. Studie zjistila, že ti, kteří cvičili každý den v určitou dobu, byli úspěšnější v udržení úbytku hmotnosti – zejména pokud tato doba byla do 10 hodin od doby, kdy jedli.

Proč je tento zdánlivě malý časový rozdíl důležitý?

“Vytvořit si návyk může být mnohem snazší, pokud přesně víte, kdy budete cvičit,” uvedla hlavní autorka a psycholožka Lisa Azizová, doktorandka na Pensylvánské univerzitě.

Příliš často vám odborníci řeknou, abyste vstali a šli se projít 30 minut po probuzení. Ranní cvičení však pravděpodobně není tou nejlepší dobou pro cvičení, uvedla autorka studie Marian E. Caulfieldová, profesorka na Arizonské univerzitě.

“Existuje důvod, proč bychom měli prosazovat večerní cvičební program,” řekla Dr. Suzanne Steinbaumová, docentka rodinného lékařství na University of Wisconsin School of Medicine and Public Health. “Cvičení hned ráno prostě není optimální dobou pro reakci hladiny hormonů na cvičení ani pro tělo lidí, kteří se snaží zhubnout nebo si udržet úbytek hmotnosti.”

Když se probudíte, jste podle ní stále ve stavu vysoké energie a jste schopni udržet cvičení po delší dobu. Navíc máte k dispozici více buněk produkujících inzulín a hormony jsou stále ve zvýšeném stavu, který umožňuje potlačení metabolismu.

Zde je 7 dalších tipů podpořených výzkumem odborníků:

Neočekávejte, že budete chodit do posilovny každý den přesně ve stejnou dobu, reduslim original ale najděte si čas, který vám vyhovuje.

“Dělejte to, co vám nejlépe vyhovuje,” říká doktor Steinbaum. “Naslouchejte svému tělu a najděte si čas, který je nejefektivnější.”

Studie Dr. Azize zjistila, že ranní cvičení bylo nejúspěšnější při podpoře dlouhodobého hubnutí.

A nemusíte mít pocit, že se musíte účastnit nějakého intenzivního cvičení, při kterém se spalují kalorie, řekl Dr. Steinbaum. “Pokud se chcete každý den projít po okolí a cvičit 5 minut, je to skvělé,” řekla.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *