Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

Podle doktorky Gillian Maguireové, ředitelky oddělení integrativní medicíny v nemocnici Lenox Hill v New Yorku, s přibývajícím věkem začíná naše tělo ztrácet svalovou hmotu. Čím více svalové tkáně máme, tím více kalorií spálíme v klidu. Zhubněte stejné množství, ale za kratší dobu, a pravděpodobně spálíte více kalorií i při sezení u stolu.

“Pokud budete dělat stejné cvičení po delší dobu, pak spotřebujete více kalorií,” říká mluvčí Americké rady pro cvičení, oficiálního neziskového obchodního sdružení pro fyzickou aktivitu a zdravotní výchovu. “I kdybyste udělali stejný počet kroků nebo cvičili stejně, ti mladší mohou očekávat, že spálí více kalorií, a budou schopni spálit více kalorií při stejném úbytku hmotnosti,” říká.

Dokonce i když budete dělat stejné cvičení po delší dobu, pak vydáte více kalorií.

Podle abstraktu časopisu, který představila doktorka Rebecca Flahertyová, hlavní autorka studie a odbornice na výživu a cvičení na Michiganské univerzitě, předchozí studie na hlodavcích ukázaly, reduslim original že když zvíře cvičí stejnou dobu, vydá více kalorií, než když má období odpočinku. Studie, která se zaměřila na myši, které jedly stravu s vysokým obsahem tuků, také ukázala, že při cvičení v mladším věku se může spálit více kalorií než při cvičení ve vyšším věku.

Kromě lepšího energetického výdeje se při cvičení také cítíte lépe, než když jste celý den seděli u jednoho stolu.

“Zařazení cvičení do vašeho dne může mít velký význam,” říká Maguire. “Když přijdete do posilovny, obvykle tam mají stanice pro kardio a silový trénink, takže můžete chodit na běžícím pásu nebo cvičit silový trénink. Na fitness centrum se díváme jako na rozšíření vaší domácí posilovny.”

Dodává, že při cvičení vám pomůže také chůze po schodech nahoru a dolů během dne.

Pijte to 1-2-3

Určitě jste slyšeli o “francouzském paradoxu”, který tvrdí, že Francouzi konzumují hodně červeného vína a jedí hodně tučných jídel, a přesto mají nejnižší výskyt srdečních chorob a dalších zdravotních potíží.

Tento názor byl vyvrácen metaanalýzou 36 studií z roku 2005, které se zúčastnil téměř milion lidí. Studie publikovaná v časopise American Journal

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *