Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

Pokud se snažíte zhubnout, pravděpodobně jíte méně a více cvičíte – a máte k tomu dobrý důvod: Světová zdravotnická organizace v roce 2016 doporučila dospělým omezit přidaný cukr (který je často viníkem přibývání na váze a cukrovky) na méně než 10 % denního kalorického příjmu a konzumovat nejvýše 30 % kalorií z nasycených tuků. (To je 12 lžiček cukru denně, pokud sníte 2000 kalorií denně, a 9 lžiček, pokud sníte 2500 kalorií denně.)

Cvičení pomáhá při hubnutí nejen spalováním kalorií, ale také tím, že procvičuje srdce, plíce, svaly a mozek. Cvičení také snižuje stres a zvyšuje sebevědomí, a dokonce může zlepšit kvalitu spánku, náladu a energii. Přesto k hubnutí nestačí jen soustavně cvičit.

Další tipy, jak rozproudit své srdce, najdete v článku 12 způsobů, jak podpořit cvičení. A recepty a řešení pro hubnutí, která nejsou žádným selháním, abyste se cítili co nejlépe, najdete v našich Plánech zdravé výživy.

Když chcete zhubnout, pomáhá mít na paměti několik základních zásad:

Jíst méně a více cvičit.

Snížení kalorií a cvičení vám pomohou zhubnout, pokud budete snižovat množství kalorií při každém jídle a pokud budete pravidelně cvičit. Ještě lepší je cvičit každý den – stačí zhruba 30 minut denně. Ačkoli budete pravděpodobně hubnout postupně v průběhu několika týdnů, nejlepší je udržet si dlouhodobou konzistenci. Vyhněte se změnám ve svém cvičebním režimu a vyřaďte z něj například společenské akce nebo nezdravé jídlo, říká doktorka Amelia Moraskiová, reduslim dr max lékařka wellness centra Cone Health Family of Medical Centers v Greensboro v Severní Karolíně. “Pokud děláte radikální změny ve svém jídelníčku, mohli byste v nesprávnou chvíli uklouznout a přibrat zpět,” říká.

Dávejte si pozor na načasování jídla.

Odborníci doporučují naplánovat si denní cvičení, které vám pomůže udržet si motivaci a správný směr. Důležitější je, že pokud se každý den stravujete podle určitého schématu (například večer po cvičení jíte větší porci jídla), může to ovlivnit váš metabolismus, což může zpomalit rychlost, s jakou hubnete. Výzkumy ukazují, že lidé, kteří jedí větší a častější jídla, mají tendenci časem více přibírat na váze.

Aby váš metabolismus fungoval co nejefektivněji, konzumujte malé porce jídla.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *