Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

V porovnání s jinými zdravými plnohodnotnými potravinami je těžké odolat fruktóze obsažené v ovoci, protože je sladká a dodává přirozenou energii. Limonády, ovocné šťávy a další ovocné nápoje jsou nabité dalším cukrem. To může být jedním z důvodů, proč konzumace velkého množství fruktózy není pro vás dobrá, zejména pokud se snažíte zhubnout. Nejenže ovoce může způsobit nafouknutí pasu, ale konzumace ovoce s vysokým obsahem cukru ve vás může vyvolat ještě větší chuť na sladké.

SOUVISEJÍCÍ: Tato zdravá svačinka uspokojí vaši chuť na sladké a zasytí vás bez pocitu viny.

Fruktóza a inzulín

Fruktóza je nejčastěji spojována s věcmi, jako je soda, ale nachází se také v granulovaném cukru a medu. Problém s touto formou fruktózy na bázi cukru spočívá v tom, že je zpracovávána játry, a nikoliv přijímána tenkým střevem stejně jako glukóza (cukr).

Když tělo nezpracovává fruktózu, hladina glukózy v krvi stoupá a slinivka reaguje vypumpováním nadměrné dávky inzulínu. A nedělá to v malých dávkách; studie z roku 2013 v časopise Obesity zjistila, že k vyvolání podobného nárůstu inzulinu jako u glukózy je zapotřebí přibližně dvakrát více fruktózy.

SOUVISEJÍCÍ: 28 milionů Američanů má větší pravděpodobnost cukrovky než obezity – tady je šokující pravda, která vás přiměje rozhodnout se žít zdravěji

Tento nárůst inzulínu je hormon, který pomáhá tělu využívat a ukládat tuk. Jinými slovy, při požití fruktózy si ukládáte cukr do tukových buněk.

Problém je v tom, že zatímco fruktóza se metabolizuje jinak než glukóza, vaše játra jsou schopna přeměnit většinu fruktózy, kterou sníte, na tuk. A to stejným způsobem, jakým ve vašem těle vytváří tuk na bázi glukózy.

Výsledek? Existuje mnoho důkazů, že fruktóza může sama o sobě způsobovat ukládání tuku, reduslim cena což by mělo stačit k tomu, abyste se zbavili limonád a dalších sladkých nápojů. Jestli vás něco přivede k přibírání na váze, pak jsou to sladké nápoje, které mají dostatek glukózy na to, aby spustily produkci inzulínu.

SOUVISEJÍCÍ: 6 potravin, které mohou za to, že přibíráte na váze.

Dobrá zpráva? Existuje způsob, jak se fruktóza ukládá do svalů, a to je prospěšné. Inzulin také spouští růst svalů, což znamená, že konzumace fruktózy vám může pomoci budovat svaly.

Chcete-li však zhubnout

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *