Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

Studie sledovala více než 250 dospělých s nadváhou nebo obezitou, kteří měli třikrát týdně cvičit středně intenzivně až intenzivně po dobu 60 minut.

Studie nejenže prokázala, že ti, kteří dodržovali cvičební režim, se lépe stravovali, měli menší zájem o přejídání a celkově se cítili lépe než ti, kteří cvičební plán nedodržovali, ale také zjistila, že plánování cvičení na určitý čas každý den se zdá být klíčovým dílem skládačky.

“Naplánování cvičení na dobu, kdy je větší pravděpodobnost, že ho dodržíte, může být stejně užitečné jako celkové množství fyzické aktivity,” říká autorka studie Hyejin Choi, reduslim vedoucí vědecká pracovnice Lékařského centra Pittsburské univerzity.

Studie také zjistila, že cvičení každý den ve stejnou denní dobu – pokud ji dokážete dodržet – vám také může pomoci udržet si úbytek hmotnosti v dlouhodobém horizontu.

Podtrženo a sečteno

Nejprve se krátce podívejme na vaše zdraví a pohodu. Podle Mayo Clinic je fyzická aktivita prospěšná pro vaše srdce, plíce, klouby a svaly.

Americká kardiologická asociace doporučuje alespoň 150 minut mírného aerobního cvičení týdně. AHA také doporučuje alespoň 75 minut intenzivního aerobního cvičení každý týden a přibližně tři silové tréninky týdně.

“Unce prevence vydá za libru léčení,” říká Dr. Travis Stork, zakladatel blogu Blowfish Fitness. “Proto je cvičení osvědčeným způsobem, jak pomoci omezit zdravotní problémy, o kterých se dozvídáme v posledních letech.”

Dále se ponořme do vědeckých poznatků:

Podle několika studií vám cvičení důsledně a každý den ve stejnou denní dobu pomůže udržet se na správné cestě a cvičení pro vás bude méně stresující. Jedna studie publikovaná v časopise Obesity v roce 2018 (a odkazovaná ve výše uvedené studii) zjistila, že pro dospělé s nadváhou nebo obezitou může být důsledné cvičení v určitou dobu účinnější než ujištění, že pět dní v týdnu budete provádět 30 minut cvičení.

“Pokud jste zaneprázdněná matka nebo otec, nebo máte zaměstnání, které vás nutí být dlouhé hodiny na nohou, nebo máte dlouhé dojíždění, stále můžete cvičit, pokud se ujistíte, že cvičení zařazujete důsledně,” říká Dr. Stork.

Mnoho lidí

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *