Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

Pokud jde o hubnutí, klíčem k úspěchu je zavedení důsledného cvičení. “Nejpřínosnější může být začít pomalu a přejít k pravidelnému cvičení přibližně třikrát až čtyřikrát týdně,” říká reduslim dr max. Oscar Franco, urolog z Pensylvánské univerzity.

I když jsou vaše fitness cíle skromné (například procházka jednou týdně), odborníci říkají, že osvojení si zdravého a důsledného cvičebního návyku může přinést velké ovoce, pokud jde o vaši váhu a celkové zdraví.

Zde rozebíráme výhody a nevýhody několika skvělých možností cvičení na hubnutí, abyste si mohli vybrat tu nejlepší variantu. I v případě, že se rozhodnete cvičit mimo strukturovaný režim, poskytneme vám několik tipů, jak si úspěšně udržet motivaci.

Poznámka: Pojmy “aktivita” a “cvičení” jsou níže používány zaměnitelně, protože specifika a typy fyzické aktivity, kterou provádíte, mohou mít podobný přínos na vaši hmotnost.

Kardio

Základní, ale účinné

1 z 11 Automatické přehrávání přes celou obrazovku

Kardio je osvědčeným prostředkem ke spalování tuků. “Je to nejdůležitější cvičení, které můžete provádět, protože zvyšuje metabolismus a pomáhá tělu spalovat více kalorií po delší dobu,” vysvětluje Franco.

Podle mnoha studií jsou takzvané “kardio tréninky” – dlouhé, nepřetržité seance intenzivní aktivity, jako je běh, jízda na kole, plavání atd. – nejlepší pro rozpouštění tuků a prevenci ztráty svalové hmoty. Podle Franca jsou vhodné i pro udržení váhy.

Studie prokázaly, že při tréninku s vyšší intenzitou se spaluje více kalorií než při tréninku s nižší intenzitou. Podle studie zveřejněné v červenci 2014 v časopise Obesity například u lidí, kteří po dobu šesti až dvanácti týdnů svižně chodili 30 až 60 minut, klesl jejich index tělesné hmotnosti (BMI) za toto období v průměru o 0,8 bodu. Pokud však ti samí lidé po tuto dobu chodili jen 15 minut denně, jejich průměrný pokles BMI činil pouze 0,3 bodu.

Klíčem k úspěchu je důslednost, takže nepřeceňujte svůj výběr ani typy kardio aktivit. Odborníci tvrdí, že chůze, běh, plavání, jízda na kole nebo jakýkoli jiný typ kardio cvičení je skvělý pro hubnutí a získání kondice. Pravidla jsou jednoduchá: 30 až 60 minut aktivity denně, čtyřikrát až pětkrát týdně, a začněte s aktivitami s nízkou intenzitou, jako je chůze nebo j…

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *