Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

“Většina současných rad ohledně cvičení je podložena slabými důkazy, zejména u lidí s diabetem 2. typu,” říká doktor Joseph F. Reant-Soranet, bariatrický endokrinolog a spoluředitel Společné endokrinologické kliniky pro diabetes v Nemocnici pro zvláštní chirurgii v New Yorku.

Je však těžké tato doporučení dodržovat, pokud žijete například v hustě obydleném městě s omezeným počtem hodin veřejné dopravy.

Tady je dobrá zpráva: Cvičební pokyny lze přizpůsobit vašemu životnímu stylu a budou vždy vhodnější než snaha dodržovat striktní rutinu.

“Pět hlavních doporučení zní: denně ujít svižnou chůzí 10 000 kroků; alespoň třikrát týdně provádět balanční a odporové cvičení; alespoň 150 minut týdně se věnovat mírné aktivitě, která zahrnuje dostatek kroků, jako je svižná chůze; pokračovat v aktivitách, které vás baví a které máte rádi, jako je tanec, jízda na kole, pěší turistika a zahradničení,” říká Sarah Szeresznyk, M.D., M.S., certifikovaná endokrinoložka a hlavní nutriční specialistka v Diabetologickém centru Univerzity v Miami.

Je důležité si uvědomit, že jakákoli aktivita se počítá, pokud se většinu dní v týdnu věnujete doporučovaným 60 a více minutám středně intenzivní fyzické aktivity.

Ať už tedy máte 30 minut nebo hodinu, snažte se tento čas věnovat cvičení. Jen se ujistěte, že si udržujete tepovou frekvenci v cílové zóně středně intenzivní fyzické aktivity, jak uvádí American Heart Assn.

“Klíčové je sledovat množství aktivity a ne jen její délku. Cílem je 30 až 60minutová mírná aktivita,” říká internistka Linda Van Hornová, redu slim M.D., z Walthamu ve státě Massachusetts.

Pokud vás zajímá, co znamená cílová zóna, tak ta se liší podle věku, pohlaví a úrovně kondice.

Tréninkový režim se také může měnit den ode dne, tréninky můžete rozdělit do různě dlouhých sezení (například pětiminutových, desetiminutových nebo dvacetiminutových), nebo můžete kombinovat kardio cvičení se silovým tréninkem. Nebo si můžete najmout osobního trenéra.

“Nezjistili jsme, že by bylo lepší provádět mnoho kratších sezení nebo několik delších,” říká Dr. Van Horn. “Důležité však je, abyste se hýbali.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *